Останнім часом на автошляхах міста Бердичева зросла аварійність за участю водіїв скутерів, мопедів та мотоциклів. Лише з 1-го вересня поточного року відбулося 5 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинула одна людина і п’ятеро було травмовані. А взагалі, з початку 2010 року за участю водіїв двоколісного транспорту було скоєно 10 аварій, у яких загинуло дві людини і 13 — травмовано. Це і змусило працівників бердичівської державтоінспекції посилити увагу до скутеристів. Днями вони відпрацьовували дороги Бердичева.
Зупиняли, перевіряли документи і, якщо ті були в повному порядку, бажали водіям щасливої дороги. Зразковими кермувальниками виявлялися люди похилого віку. Мабуть, це тому, що вони звикли завжди мати при собі документи, припускають “даішники”. Щодо молодих, то зазвичай їхній транспорт чи не найчастіше потрапляє до штрафного майданчика. Щоправда, із кожного правила є виняток. Так сталося і цього разу. Вже немолодий чоловік їхав на мопеді без документів. Судячи з того, що у відрі він віз гриби, то їхав з лісу. Мабуть, думав, що не натрапить на пильних інспекторів. Зрозумівши, що документів у грибника немає, його транспортний засіб відігнали на штраф майданчик. Там, як і годиться, документально все оформили, та поставили мопед до інших, йому подібних. У відділі ДАІ сподіваються, що завдяки таким заходам, кількість аварій на дорогах міста значно зменшиться.
Олександр Мельничук, начальник ВДАІ у м. Бердичеві: «Основною причиною цих ДТП є грубе порушення водіями мопедів, скутерів та мотоциклів ПДР, керування в стані алкогольного сп’яніння. Лише за останні дві доби в ході відпрацювання працівниками ДАІ Бердичева було затримано 8 скутеристів, які керували транспортом у нетверезому стані. За порушення ПДР, за керування у нетверезому стані до штрафмайданчику було відправлено 22 скутери.»
Кермувальники скутерів, мопедів та мотоциклів є рівноправними учасниками дорожнього руху, говорить Олександр Мельничук. Тож аби уникнути аварій, вони так само повинні дотримуватися правил дорожнього руху, наголошує він.
Олександр Мельничук, начальник ВДАІ у м. Бердичеві: «Можливо, хтось забув, можливо комусь ще треба погортати, а можливо, комусь і вивчити оту книжечку, написану кров’ю на наших дорогах — “Правила дорожнього руху.” Тим більше, що за внесеними змінами, водії скутерів повинні мати посвідчення відповідної категорії водія і скутер має бути зареєстрованим.»
Окрім того, що скутер простоїть на штрафному майданчику як мінімум одну добу, за порушення ПДР або відсутність документів водії каратимуться штрафом. Коштовно їм обійдеться їзда у нетверезому стані. За це кермувальники можуть викласти від двох з половиною до трьох з половиною тисяч гривен, на них може бути накладено адміністративне покарання чи навіть позбавлення прав, інформують у відділі ДАІ. Тож безпека та економія коштів водіїв залежить від них самих. Працівники автоінспекції вкотре звертаються і до водіїв, і до пішоходів, аби ті завжди дотримувалися ПДР. Це збереже їхнє життя та здоров’я їх рідних.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Джерело: ТРК "ВІК"