Сьогодні, коли звідусіль в Україні так часто лунають заклики до єднання, коли дорослі шукають способи, що тими можна би було зібрати молодь в одну потужну силу, здатну вибудувати нову державу, у Бердичівському педагогічному коледжі віднайшли один із рецептів: молодь, заявили у закладі, під силу об’єднати музиці. Лише музика, переконані, здатна в абсолютно різних людей – різного віку, статі, різного положення у суспільстві – викликати один на всіх душевний трепет, лише її політ, може пустити залою струмені тепла чи холоду, лише музика зносить кудись далеко угору з такою самою легкістю, як упускає до бездонної прірви.
Задля того, аби сколихнути натхнення, аби надихнути серця, аби, зрештою, об’єднати творчу молодь навколо прекрасного, потрібен проект – цікавий і неординарний, вирішила одного дня викладач закладу Ольга Яблонська, і кинула клич Житомирщиною, мовляв, досить ділитися талантами у соцмережах – час продемонструвати їх наживо: зустрітися, поспілкуватися, побачити інших-показати себе, ну і, звісно, змусити усю велику залу коледжу, поринути у чисте мистецтво. Так на світ з’явився І фестиваль-конкурс вокально-інструментальної творчості учнівської молоді. Участю виконавців з однієї лише Житомирської області він не обмежився – до молодого Полісся підключилося не менш обдароване молоде Поділля, і… і вийшло просто феєрично.
Заключним акордом фестивалю вибухнув гала-концерт за участі кращих юних співаків та виконавців, передував якому цілий день прослуховувань та відбору найцікавіших із-поміж 96 учасників масштабного вокально-інструментального дійства. Ти можеш не розуміти мови, на якій говорить колега, ти можеш представляти різні з ним стилі та напрямки, та лишень пролунала перша нота, лишень спіймали ритм, ви – вже однієї з ним крові.
Потрапляючи на подібне дійство, діляться члени журі та фахівці від музики, ти отримуєш величезну мозаїку позитивних емоцій: по-перше, власне, насолоду від витонченого мистецтва, по-друге, невимовну радість від споглядання за тим, які юні, красиві та натхненні особистості його дарують. По-третє, лише на подібних форумах широкому загалу можна нагадати, що такий інструмент, припустимо, як домбра, ще існує, і здатен не одну хвилину ніжити у лагідних хвилях музики. Лише одне пригнічує, жартують: обирати найкращих із найкращих ох як нелегко – як можна оцінити диво?
Результатом І бердичівського фестивалю-конкурсу стали 21 лауреатство та 8 дипломів із відзнакою. Гран-Прі фестивалю відійшло майбутній естрадній зірці з Козятина Вікторії Юзюк, майстрині народного співу Лесі Ватаг (ЦПО ім. Разумкова) та Лесиному колезі з навчання у Центрі інструменталісту Кирилу Гальчуку. На думку Бердичівського міського голови Василя Мазура, відзначився цей мистецький форум іще однією «родзинкою»: він подарував можливість шанувальникам музики бути усім разом.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.