
Протягом 12-и років у міській бібліотеці для дітей проходить ІІ-й етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач». Цієї весни його переможцями стали учениця 7-го класу школи № 5 Каріна Вишемірська та 6-класник із ЗОШ № 12 Андрій Марков .
Хто сказав, що нині мало читають? Коли у шкільних бібліотеках визначали справжніх книгоманів, то участь у творчому змаганні взяли близько 600 дітей. Двадцять шість учнів 6-7-х класів зустрілися в середині березня у міській бібліотеці, щоб вибороти титул «Найкращий читач міста-2016». Цьогорічний конкурс його організатори присвятили 145-й річниці від дня народження Лесі Українки. Заступник директора ЦБС із питань обслуговування дітей Валентина Петрухіна говорить, що серед фіналістів шкільного туру – чимало цікавих особистостей: «Це, дійсно, начитані і розумні хлопчики та дівчатка. Вони читають друковану літературу й орієнтуються в Інтернет-ресурсах. Протягом всіх років проведення Всеукраїнського конкурсу наші діти тричі ставали переможцями обласного етапу або ж постійно посідали 2-і чи 3-і місця» .
«Книгоманія» forever!
Під час читацького поєдинку у міській бібліотеці для дітей юних бердичівлян чекали три завдання. Перше, «Арка слави», – своєрідна візитка, представлення себе. Друге визначалося поетичним рядком: «До тебе, Україно, струна моя перша озветься…», учасники читали улюблені вірші Лесі Українки. І третє – письмова вікторина, що виявила ерудованість конкурсантів. Панувала святкова і водночас хвилююча атмосфера. Член журі, завідуюча юнацьким відділом центральної бібліотеки для дорослих Світлана Леонєнкова , зізнається, визначати переможців було не просто: «Під час конкурсу лідери постійно змінювалися, деякі випереджували інших лише на 1-2 бали. Школярі читали не дитячі вірші Лесі Українки, а глибокі, дорослі, сповнені переживань» . Ведуча міського туру – провідний бібліотекар бібліотеки для дітей Таїса Мельничук – вважає, що подібні конкурси заохочують дітей до читання кращих зразків світової та української літератури: «Під час виступів учасники показали артистизм, емоційність та оригінальність, але основними критеріями оцінювання були, звичайно, ерудиція, читацька активність, вміння аргументовано висловлювати свою думку і аналізувати, інтерпретувати та творчо осмислювати прочитане» .
Юні бердичівляни розповідали про свої літературні вподобання, ділилися думками й міркували про день теперішній.
Глибоке враження справили роздуми учениці 6-го классу НВК № 4 Влади Березовенко : «Любити маму – хіба це не модно? Любити Батьківщину – хіба це не модно? Читати книги – це любити маму, родину й свою землю, любити життя і людей» . Спілкування з переможцями було доволі цікавим. Каріна Вишемірська – натура лірична, вона захоплюється поезією, любить читати вірші Тараса Шевченка, Олександра Пушкіна та Ліни Костенко: «Для мене це – нові відчуття, пізнання світу і відповіді на різні питання» . Шестикласник Андрій Марков – стриманий і серйозний, він цікавиться творами зарубіжної та української прози: «Із задоволенням читаю таких авторів, як Всеволод Нестайко і Катерина Матюшкіна, Катерина Оковитая. Мені подобається вислів грецького філософа Сократа: «Я знаю те, що я нічого не знаю». Потрібно постійно прагнути до знань» .
Так, живу книгу – справжню, паперову, в класичному розумінні цього слова – не можна замінити. Заглиблення у рядки – це особливе відчуття, переживання емоцій і осягнення змісту. Однак час невблаганний, і нині далеко не кожний може собі дозволити насолодитися процесом читання книг в друкованому варіанті. Стало необхідністю отримувати своєчасну та оперативну інформацію за допомогою мережі Інтернет. Але як не хочеться розлучатися зі звичайною книгою, бо вона – носій і хранитель знань уже протягом багатьох тисячоліть.
Двадцять дев’ятого березня на обласному етапі в м. Житомирі наші юні бердичівляни зустрінуться зі своїми ровесниками, щоб довести: хто із них гідний взяти участь у форумі «Книгоманія-2016», який відбудеться в травні у місті Львові.
Автор: Вікторія Кучерява
Джерело: http://berdpo.info/