Циклова комісія викладачів хорового диригування бердичівського педколеджу організувала студентсько-учнівську науково-практичну конференцію «Хорове мистецтво України: історія та персоналії».
Про культуру і музику, виникнення і розвиток професійної хорової музики в Україні та на Житомирщині, видатних диригентів та пісні всенародного звучання розповідали у своїх виступах студенти, учні музичної і загальноосвітніх шкіл. Своїми витоками українське хорове мистецтво сягає часів Київської Русі, князювання Володимира.
Композитора, хорового диригента, співака і педагога Артемія Веделя називають душею України невипадково: в його особі українська духовна музична культура сягнула зоряних висот.
Учень 4кл. музшколи Влад Преверенда довго й наполегливо готувався до участі в конференції. Він особливо любить слухати музику славнозвісної хорової капели «Орея», ім’я якої й називає у числі «найвидатніших хорових колективів».
Серед кращих хорових колективів України та їх керівників згадували і камерний хор «Вінниця», поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок», який нині носить ім’я свого керівника Івана Сльоти та, звісно ж, народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Зорецвіт» та його керівника Василя Пупіна. Тепер жоден загальноміський захід не обходиться без виступу «Зорецвіту». Останніми акордами конференції хорового мистецтва стало виконання Державного гімну України (з часу першого виконання якого минає 150 років), співали хіт ХХ сторіччя «Щедрик» (цьому твору в січні виповнилось 100літ). Не забули й про лемківську тужливу народну «Гей, пливе кача по Тисині…», що стала вже реквіємом. Сьогодні важко уявити прощання з Героями без цієї пісні.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Андрій Аступ
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.