|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Юних бердичівлян навчали писанкарству

Категория: Культура
Юних бердичівлян навчали писанкарству

Вже зовсім скоро християни східного обряду святкуватимуть одне з найбільших церковних свят – Великдень, день коли вся родина збирається за одним столом, аби прославляти воскресіння Христа. З цим святом пов’язано багато традицій. Але головним і незмінним атрибутом Великодня являється пасхальне яйце, яке споконвіків у різних своїх модифікаціях символічно прикрашає столи та домівки українців. Найпоширенішим мистецтвом в Україні є писанкарство. Саме тому розпис писанок є обов’язковим звичаєм у цей особливий день.

21 квітня у приміщенні бібліотеки філії №5 Бердичева пройшов майстер-клас з розпису писанок для юних жителів міста. У світлій, просторій, наповненій різноманітними стендами з літературою кімнаті зібралися діти, аби ознайомитися з цим неповторним витвором мистецтва та навчитися власноруч виготовляти великодній символ, з яким пов’язано багато легенд, повір’їв, обрядів та звичаїв. З цікавістю та захватом наймолодші бердичівляни слухали історію виникнення, поширення та види писанок у різних країнах світу, яку розповідала завідуюча бібліотеки Даніліна О.В. Присутні мали змогу дізнатися про те, які варіанти розпису пасхальних яєць та їх назви поширені у Болгарії, Італії, Румунії, Франції, Голландії, Австрії та, найголовніше, в Україні. Адже саме у нашій країні, в місті Коломиї Івано-Франківської області, розташований єдиний у світі музей писанки, побудований у формі великого великоднього яйця, де знаходиться колекція з близько десяти тисяч творів цього виду пасхального живопису.

 

Відчути себе у ролі митця та писанкаря дітям допомагала майстриня писанкарства Сальнікова Олена Євгенівна, яка в Центрі позашкільної освіти ім. О. Разумкова веде творчий гурток з розпису писанок. Пані Олена зазначила, що багато бердичівлян цікавляться цим видом мистецтва, постійно відвідують гурток, беруть участь у конкурсах та виставках, отримуючи нагороди за свої роботи. А випускники продовжуються й надалі займатися цією цікавою справою, навчаючи інших.

 

Перед початком виготовлення своїх власних шедеврів, юні писанкарі отримали благословення від майстрині та прослухали розповідь про те, що розпис писанок – це сакральне, детально продумане дійство. Писанки можуть бути різних кольорів, кожен з яких має своє значення і мету створення. Білий колір уособлює чистоту, жовтий – колір сонечка, блакитний – символ повітря та води. Крім того, кожен візерунок також несе в собі певне магічне значення. За словами Олени Сальникової, якщо на писанці розміщений знак безкінечного руху, то це значить, що людина бажає собі або тому, кому подарує писанку, довгого життя, а рибка – побажання здоров’я. Тому перш, ніж приступати до розпису, потрібно ретельно обдумати, які кольори і орнаменти обирати.

 

Для присутніх дітлахів цей процес виявився напрочуд цікавим та захоплюючим, адже кожен з них вперше пробував себе у розписі писанок. Перші штрихи учасники майстер-класу робили простим олівцем, аби поділити поверхню яйця на симетричні частини, потім писачками наносили розплавлений над свічечкою віск, а далі занурювали у баночки з фарбами. Після цього знову воском закривали зафарбований елемент писанки, аби після наступного фарбування його зішкребти та отримати на візерункові попередній колір.

 

Дехто переймався через те, що не все виходило одразу і гарно, але, як зазначила майстриня, це лише перші спроби юних бердичівлян у цьому видові мистецтва. Та й часу для того, аби писанка вийшла дійсно гарною та довершеною, потрібно багато, щонайменше 3 години. Тому пані Олена з радістю запросила усіх, кому цікаво і хто забажає й надалі займатися розписом, завітати до неї на гурток, де є можливість навчитися та освоїти писанкарство.

 

Незважаючи на те, що даний захід у бібліотеці проходив уперше, бо зазвичай працівники філії разом з дітками проводять інші види діяльності (читання книг, розгадування кросвордів, творчі конкурси, ігри та багато іншого, не менш цікавого), кожен, хто прийшов на майстер-клас, отримав позитивні враження та новий досвід, повеселився та приніс додому і подарував батькам свою власноруч зроблену писанку, в яку вклав частинку себе та своєї душі.

 

Матеріал сайту: http://www.rio-berdychiv.info/



Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Створення веб сайту
Добавил Buratin
Июль 16, 2025

Новый телефон.
Добавил Buratin
Июль 16, 2025

Парфюм
Добавил Gura
Июль 12, 2025

Серьезно о несерьезном. Что
есть и как есть ФЛУД.

Добавил Fathers
Июль 10, 2025

Мікрохвильовка з конвекцією
Добавил Fathers
Июль 10, 2025