Хвалити Бога, він не позбавив бердичівлян пам’яті, гідності, мудрості та вдячності: тисячі городян вийшли 9-го Травня на Соборну площу й вулиці міста, аби відзначити День Перемоги над фашизмом, вшанувати безсмертний подвиг мільйонів тих, хто віддав свої життя у часи 2-ї Світової за те, аби звільнити світ від нацистської навали, низько вклонитися іще живим ветеранам та виказати підтримку й щиру вдячність героям вже сьогоднішньої війни.
9 Травня продовжує виступати у Бердичеві днем єднання і примирення, днем, що його разом святкують вчорашні й сьогоднішні захисники Вітчизни, люди різного віку, статусу й політичних поглядів, днем, коли центральна частина тоне у живих квітах. Це світло і цю щирість не зімітувати, не підробити, до них не примусити. Свідки тому – загиблі Герої: 2-ї Світової, Небесної Сотні, війни на сході України.
Святе місце порожнім не буває, нагадує Бердичівський міський голова: чергуються покоління, і ось на зміну героям, котрі відходять у вічність, приходять вже інші герої – онуки та правнуки ветеранів. Захисники незалежної України.
У величний День Перемоги бердичівляни приходять до Меморіалу «Слава Героям!» не тому що звикли, не тому, що модно – їх кличуть сюди їхні серця, не сумнівається народний депутат України Олександр Ревега. Приходять, бо в їхніх жилах тече кров дідів-переможців, бо вважають за честь називатися нащадками тих.
Вони радіють світлому Дню Перемоги і водночас сумують, згадуючи, скільки людських життів забрала війна з гітлерівцями, говорить ветеран Петро Маматов. Для них, як і раніш, є дуже дорогою ця перемога, адже вона поставила край зловісним й нелюдським планам фашистів.
Війна в Україні сьогодні – то війна праведна, а те, що пережили у 41-45-му було боротьбою одного злочинного режиму проти іншого… Цікаво, як ті, котрі заявляють щось подібне, реагують на виступи 9-го Травня тих самих героїв АТО? Не віртуальних, не диванних, а справжніх?
Із думками про життя у мирі, клали квіти до підніжжя Меморіалу учасники зібрання, адже українці понад усе прагнуть кінця сьогоднішньої неоголошеної війни. Їм хочеться жити, працювати, любити, народжувати дітей, творити і йти до кращого. А коли не пам’ятати про те, чим і як жив твій дід-прадід, чи можливо це буде? Можливо, пам’ять і є тією зброєю, що, серед іншої, принесе перемогу народу України?
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК