|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

260 років з дня коронації ікони Божої Матері Бердичівської зібрало у місті тисячі паломників (ВІДЕО)

Категория: Культура

alt

Паломники з України, Білорусі, Польщі, Молдови та Росії прибули до Бердичева, щоб вклонитися Бердичівській Діві-Марії Святого Скапулярію. Окрім них були й поодинокі паломники з інших країн. Усі вони прийшли з вірою в те, що посередниця Божої благодаті розділить із ними радість та розрадить у смутку, а власне саме паломництво і перебування з Богородицею зміцнить віру в Бога та спонукатиме жити так, як подобає жити учням Христа.

Найдовше до Бердичева йшли вірячи ХІХ Київського паломництва, - 8 днів. Найбільше ж паломників цього року прийшло із Шепетівки, - 568 чоловік. З-поміж усіх, хто прийшов вклонися іконі Матері Божої Бердичівської наймолодший паломник має усього 10 місяців, найстарший же – 87 років.

У суботу усі паломники зійшлися, а у неділю розпочалась служба. Цьогоріч вона по-справжньому святкова, адже нині спливає 260 років з дня коронації ікони Божої Матері Бердичівської. Очолив службу Ординарій дієцезії архієпископ з Астани Томаш Пета. У своєму виступі він розповів: 11 вересня у Караганді (Казахстан) відбудеться беатифікація бердичівлянина - отця Владислава Буковинського, який стане першим блаженним католицької церкви латинського обряду в Казахстані. За життя він ніс службу у церквах України, Польщі і Казахстану, 13 років, 5 місяців і 10 днів провів у тюрмах у нелюдських умовах. Разом з іншими в’язнями різних національностей працював у шахтах, на вирубці лісів у Сибіру. Багатьом поталанило різними мовами почути його проповідь. Помер Владислав Буковинський 3 грудня 1974 року в Караганді, адже до Польщі, громадянином якої був, повертатися не захотів.

Окрім того ж 2016-ий рік – це рік 25-ої річниці відновлення структур римо-католицької церкви через отця Іоанна Павла ІІ і 15-ої річниці його паломництва до України, про що вірянам нагадав Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький. від імені Єпископату Архієпископ подарував Бердичівський святині-іконі Божої Матері папську вервичку.

На службу Божу прибули поважні гості – представники Ордену Босих Кармелітів з різних країн (Ян Маліцький, Петро Ник, Тобіаш Зажецький, Юзеф Кухарчик), архієпископи та єпископи, посли та консули (Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні, перший заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні, Генеральний Консул Республіки Польща в Україні), делегація Міністерства культури України, закордонні делегації, представники міської, районної та обласної влади, народний депутат Олександр Ревега.

Голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська зазначила: «260 років з першої коронації святині і 25 років, як кармеліти повернулися до монастиря, - дати, які не можуть не об'єднати у молитві. З кожною молитвою ми досягнемо тієї мети, що буде мир в Україні, наші чоловіки повернуться з війни. Це є найголовнішим сьогодні».

«Появу ікони Божої Матері Бердичівської у нашому місті історики пов’язують з родиною Тишкевичів. Узагалі, липень багатий на історичні дати. 19 липня 1630 року Януш Тишкевич відписал сій замок і костьол під кармелітський монастир. 22 липня 1642 року новозбудований дольний костьол освячений. А 1647 року ікона Бердичівської Богородиці оголошена чудотворною, - говорить міський голова Бердичева Василь Мазур,- 16 ж липня 1756 року ця ікона коронована, а 18 липня 2014 року ми назвали площу перед кляштором іменем Іоанна Павла ІІ».

Дехто з присутніх на службі говорять: власне сама ікона, яка нині знаходиться у кляшторі, є копією тієї, яка була у кармелітському монастирі найперше і яка мала приклади зцілень людей.

Новий образ був написани у 1991-му році у польському Кракові художницею Б. Муха-Совінською за зразком Божій Матері Снігової з римської церкви Санта Марія Маджоре. Художниця, зазначається на різних інтернет-порталах, не дотримувалася оригіналу. Вона у власній інтерпретації використала основу образу, прикрасивши його багатофігурними композиціями ангелів навколо голів Мадонни і Дитини Ісуса, і увінчавши його оком Божого Провидіння в трикутнику.

Інтронізація цієї ікони відбулася 19 липня 1997 року, а 19 липня 1998-го її рекоронация. У часи окупації святиня-оригінал зникла. Куди - досі достеменно не відомо.

Автор: Софія Юшковська

Фото: Віталій Сінєльніков

Матеріал сайту: http://zhitomir.today/

Переглянути відео:



Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Каким software(hardware) вы
пользуетесь?

Добавил CaseyBoger
Июль 20, 2025

Женское здоровье
Добавил diana23
Июль 20, 2025

купить айфон 14 про макс в
молдове

Добавил diana23
Июль 20, 2025

Украшения
Добавил Akkasa
Июль 20, 2025

Карты пополнения
Добавил Lensikas
Июль 19, 2025