|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

На території Бердичівського району випадків захворювання на африканську чуму свиней не виявлено ( ОНОВЛЕНО 23.12.16р.)

Категория: Область

12 грудня, голова ОДА Ігор Гундич провів позачергове засідання протиепізоотичної комісії щодо випадку спалаху вірусу африканської чуми свиней, в Україні цьогоріч зафіксовано 82, у т.ч. на Житомирщині – 1 випадок у Радомишльському районі (дикий кабан).

1

У засіданні взяли участь начальник управління безпечності харчових продуктів, ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігор Волківський, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів та підприємств.

 

Комісія зібралася позачергово, адже 10 грудня 2016 року надійшло звернення від свиногосподарства в селі Рудня-Городище Житомирського району щодо загибелі 25-ти голів свиней. Одразу ж наступного дня, 11 грудня, при Житомирській РДА пройшло оперативне засідання районної протиепізоотичної комісії, під час якого складено план дій та визначено зону контролю 3 км (село Гай і Рудня-Городище).

В оперативному режимі на підприємство одразу виїхали спеціалісти Держспоживслужби, які провели евтаназію 310 свиням та мають їх знищити шляхом спалення.

Керівник області Ігор Гундич попередив на невідкладному інформуванні у разі виникнення аналогічних випадків в інших районах.

«Чому вам, головам райдержадміністрацій, підприємці не повідомляють про випадки загибелі свиней, а ми дізнаємося тільки тоді, коли починається масова загибель? У кожному випадку потрібно негайно на це реагувати. Ви маєте співпрацювати із головами сільських та селищних рад, для того, щоб не допустити розповсюдження вірусу по всій області», – сказав Ігор Гундич.

Комісія одноголосно прийняла рішення:

  • визначити зоною нагляду (20 км.) територію Житомирського району та частину Бердичівського, Чуднівського районів;
  • провести облік наявного свинопоголів’я;
  • заборонити торгівлю на живими свиньми, м’ясом із них та іншими продуктами в 20-ти кілометровій зоні нагляду;
  • заборонити переміщення тварин за межі визначеної зони;
  • провести обов’язкове щеплення свиней проти класичної чуми;
  • заборонити використання харчових відходів для годівлі тварин;
  • знищити гризунів на фермах та подвір’ях, а також гуманно знищити безпритульних тварин;
  • забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи в свиногосподарствах;
  • в зоні нагляду провести відстріл диких кабанів та знищити їх туші.

Також в області встановлено 2 карантинні ветеринарно-поліцейські пости, що ведуть із зони захисту у зону нагляду та знаки, які вказують на обов’язковий об’їзд карантинної зони та встановлено постійне чергування на них.
alt alt

Матеріал сайту: http://oda.zt.gov.ua/

Переглянути відео:

Написал: kobra (13 декабря 2016 22:33)
Про африканську чуму свиней у «Темі дня» на Житомир.info: як діє «свинячий» карантин та чи загрожує АЧС людям

11 грудня 2016 року на підприємстві у селі Рудня-Городище Житомирського району виявили африканську чуму свиней. Аби не допустити подальшого поширення збудника хвороби, фахівці Держпродспоживслужби збирались знищити усе поголів’я у 530 свиней.

Наскільки африканська чума свиней є небезпечною хворобою, чи можна контролювати розповсюдження цієї хвороби та чи є вона небезпечною для людей? Які документи повинен пред’явити продавець на вимогу покупця? Наскільки зазвичай перед новорічними святами збільшується ціна на м’ясо і чи не стане виявлення африканської чуми приводом для значного підвищення?

Відповіді на ці питання даватимуть гості програми «Тема дня» на Житомир.info: в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в м. Житомирі Василь Кравченко та директор ТОВ «Еко м'ясо» Василь Шевчук

http://www.zhitomir.info/news_162061.html

ВІДЕО: https://www.youtube.com/watch?v=aUvqLlvP6Io
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (14 декабря 2016 12:06)
Бердичівський район став зоною нагляду у зв’язку з вірусом африканської чуми, але свинину на ринках поки продають

Головним пунктом, до якого також закликає протиепізоотична комісія, є заборона продажу живих свиней та м’яса в зоні нагляду 20 км. В області діють 2 карантинні ветеринарно-поліцейські пости та встановлені знаки об’їзду карантинної зони. Проте на прилавках магазинів та ринків Бердичева свинина є і продається вона у звичному режимі.

Можливо, місто немає відношення до зону нагляду? Але більшість свиней ті, хто займається скупкою, колінням та продажем, купують у селах Бердичівського району. Тому незрозумілим є той факт, що заборона у місті не діє. Скільки часу триватимуть заходи безпеки і коли закінчиться так званий карантин, поки не відомо? А от для містян та жителів району даний факт не є приємним, бо попереду новорічні свята, які не обходяться без м’ясних страв. Може бути і таке, що цього року багато хто свинину замінить на яловичину та куряче м’ясо.

http://www.rio-berdychiv.info/novini/prigodi/item/9262-berdychivskyi-raion-stav-zonoiu-nahliadu-u-zviazku-z-virusom-afrykanskoi-chumy-ale-svynynu-na-rynkakh-poky-prodaiut.html
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (14 декабря 2016 13:26)
Як Житомирський район бореться з "африканською чумою"

З метою недопущення ввезення на територію карантину та вивезення за її межі живих тварин та продуктів тваринного походження, на в’їзді до с. Рудня-Городище та виїзді з населеного пункту, встановлено два карантинні ветеринарно-поліцейські пости та дезінфікуючі бар’єри. Чергування постів здійснюється у цілодобовому режимі.

Вирішення питання щодо зняття карантину буде розглянуто не раніше ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно плану карантинно-обмежувальних заходів щодо ліквідації на свиногосподарстві в с. Рудня-Городище та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней в районі.
Випадків захворювання свиней у домогосподарствах с. Рудня-Городище та Гай наразі не виявлено, вилучення тварин, що в них утримуються, не планується. Однак, з огляду на серйозність проблеми, прохання до жителів району у випадку виявлення ознак захворювання у тварин негайно повідомляти управління Держпродспоживслужби у Житомирському районі за телефоном: (0412) 22-29-10.

Довідково: африканська чума свиней (лат. Pestis africana suum), африканська гарячка, східноафриканська чума, хвороба Монтгомері — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів.

Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней безпечна. Випадки зараження людей цим вірусом не зафіксовані і будь-яких симптомів захворювання не спостерігалось. М'ясо з вірусом АЧС їсти можна, піддаючи його сильній термічній обробці. Як правило, на м’ясну продукцію з цим вірусом накладаються жорстокі обмеження, щоб воно не виходило за рамки карантинного району, адже головна небезпека зараженого м’яса – щоб його рештки не потрапили на корм здоровим тваринам.

Оскільки поширення зараженого м'яса або продуктів з нього може спричинити нові спалахи захворювання свиней, Держпродспоживслужба закликає жителів району не купувати м'ясо та м'ясопродукти на стихійних ринках. Як правило, в їжу вживають м'ясо заражених свиней тільки на ранніх стадіях захворювання. На останніх тварини страждають від серйозних порушень у організмі, коли відбувається некроз тканин, як наслідок – таке м'ясо стає непридатним для вживання. Якщо на м’ясі є ознаки ураження (темні плями, крововиливи) – його їсти не можна. Такий продукт потрібно спалити. Відходи блюд із такого м’яса не повинні попадати у зовнішнє середовище, не допустимо годувати ним домашніх тварин.

http://silske.org/glavnaya/1906-yak-zhitomirskiy-rayon-boretsya-z-afrikanskoyu-chumoyu.html
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (23 декабря 2016 18:24)
На території Бердичівського району випадків захворювання на африканську чуму свиней не виявлено

http://berdpo.info/news/rayon/na_teritoriyi_berdichivskogo_rayonu_vipadkiv_zahvoryuvannya_na_afrikansku_chumu_sviney_ne_viyavleno-id9573.html

Станом на 23.12.2016 року на території Бердичівського району випадків захворювання на африканську чуму свиней не виявлено.

Спеціалістами управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі та спеціалістами Бердичівської районної державної лікарні ветеринарної медицини постійно проводяться заходи щодо недопущення поширення африканської чуми свиней на територію Бердичівського району, а саме здійснюється контроль за наявним поголів’ям свиней в домогосподарствах району; проводиться ветеринарно-санітарний контроль на ринках м. Бердичева; посилено контроль за обігом продуктів тваринного походження та м’ясом свинини.

По фактах виявлення загибелі свиней та з інших підстав можливо звернутись в Бердичівську районну державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном 3-13-89.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
с хорошей отдачей
Добавил fyvoewg
Июль 19, 2025

Санаторное лечение с Putevka
Добавил SimonaS
Июль 19, 2025

Подскажите где вылечить
алкоголизм раз и навсегда?

Добавил SimonaS
Июль 19, 2025

Помогите закрыть кредит
Добавил Kapibara
Июль 18, 2025

Гинеколог
Добавил SimonaS
Июль 18, 2025