
Фахівці ДСНС та національної поліції спільно із працівниками навчально-методичного центру ЦЗ Житомирської обл. та волонтерами Червоного Хреста об’єднали зусилля, аби наочно розповісти здобувачам знань 12-ої гвардійської школи, як потрібно діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Охочих спробувати показово надати першу медичну допомогу (накласти джгут чи тугу пов’язку, здійснити непрямий масаж серця тощо) було чимало.
Оля планує вступати до військового вузу, тому поруч із хлопцями на уроці «Зихист України» вивчає основи військової справи.
Як реагувати на сигнал «Увага всім!» - учні і старших, і молодших класів добре обізнані!
У кожного учня четвертого класу ( а молодші школярі готувались до показової евакуації) на парті – «тривожна валізка». Її зазделегідь, на прохання учителів, зібрали власноруч разом із батьками.
Сама ж директорка зізнається: валізки ще не складала.
Не раз у рік, а щодва тижні, слід проводити навчальну евакуацію, переконана Наталія Пудрій.
Тож, без зайвої метушні та паніки, учні молодших класів організовано, за лічені хвилини, покидають заклад. Аби уникнути скупчення, евакуювались різними шляхами в протирадіаційне укриття. Діти, кажуть, знають, як діяти у випадку тривоги.
Подібні навчання, в освітніх та комунальних закладах, каже міський голова, тривають вже другий тиждень поспіль. Фахівці проводять перевірку й стану укриттів.
Днями, каже міський голова, тренувався й сам із родиною складати «тривожну валізку».
Загалом, на території області обліковується 1186 сховищ та ПРУ. Ці об'єкти, кажуть фахівці, забезпечують укриття працюючого персоналу. На сайті міських рад у розділі ЦЗ люди мають отримати усю доступну інформацію стосовно найближчого до кожного укриття.
Репортаж Олени Лук'янюк і Дмитра Піньківського
ТРК ВІК