Необережне поводження з вогнем може наробити багато біди. Неухильно дотримуйтеся правил безпеки. ВАЖЛИВО - забороніть використання електроприладів та відкритого вогню дітям!
Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів.
Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.
Не залишайте запалені свічки без нагляду.
Газовий туристичний пальник
Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.
Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.
Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.
Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.
Пічне опалення
Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.
Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.
На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см.
Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.
Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.
Генератори
Купуйте лише сертифіковану продукцію тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника.
Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.
Тримайте генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.
Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.
Встановіть детектори чадного газу.
Бережіть себе та близьких! Ні в якому разі не залишайте прилади без нагляду! Для захисту оселі від пожежі запасіться вогнегасником!
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Коли електроенергії немає, рятівною соломинкою може стати генератор. Але обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, щоб генератор не наробив біди!
Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі. Під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення.
Встановлюйте генератор так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів. Це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (знову-таки через ризик пожежі).
Бережіть себе та тих, хто поруч!
За інформацією Телеграм-каналу ДСНС України
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (2 декабря 2022 05:42)
Під час експлуатації пічного опалення НЕОБХІДНО:
перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці; відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені; печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм; золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.
При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО:
розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами; використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки; виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи; влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби; прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах; закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо; топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів; доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (2 декабря 2022 05:43)
Основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення:
не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади; електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м; небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів; не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей; перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень; не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження; слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів; забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів; не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки; треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути; не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: Дотримання цих нескладних правил допоможе вам уникнути біди! RuporZT
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (20 января 2023 07:58)
Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті. Він утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Саме тому для його ідентифікації необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу.
Щоби вчасно зреагувати у випадку отруєння чадним газом, запам’ятайте основні симптоми:
головний біль; нудота; прискорене дихання; слабкість; відчуття втоми і запаморочення. Основними джерелами чадного газу стають пічки, що мають тріщини, та генератори, розташовані на балконах або біля вікон та дверей. Нагадуємо, що генератори мають стояти тільки надворі не менш як 6 метрів від дверей та вікон.
Перші дії при отруєнні чадним газом:
Забезпечте доступ до свіжого повітря! Якщо погано комусь поруч – винесіть потерпілого на свіже повітря, надайте першу домедичну допомогу та викличте 103. Підкладіть під голову подушку, розстебніть комір і пояс. Відкрийте вікна у приміщенні та викличте аварійну газову службу за номером 104. Вимкніть всі прилади, які можуть генерувати чадний газ. Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській област
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (3 марта 2023 06:14)
Великі газові балони: як використовувати безпечно?
Попри зовнішню міцність і надійність, великі газові балони можуть накоїти біди.
Ось головні правила, яких слід дотримуватися, щоб вберегти себе та інших від небезпеки:
Використовуйте великі балони лише в приватному секторі. Розміщувати їх у багатоповерхівках чи високих будинках заборонено. Обслуговувати та заправляти їх можна тільки у спеціальних організаціях. Не заправляйте балони на АЗС чи з автомобільних цистерн для перевезення газу. Балон слід наповнювати не більше, ніж на 85% від його обʼєму. Решта обʼєму потрібна, щоб залишалося місце для розширення газу при зміні температури. Розташовуйте балон якнайдалі від сонячних променів на відстані не менше 0,5 м від газової плити, 1 м від нагрівальних приладів. У приміщенні, де розташований балон, має бути справна система вентиляції. Також варто щодня провітрювати це приміщення. Регулярно перевіряйте, щоб на балоні й шлангу, приєднаному до нього, не було пошкоджень.
За інформацією Телеграм-каналу Міністерства внутрішніх справ України