Щороку бердичівляни на свято Водохрещення, яке православні віряни міста відзначають 19 січня, збираються на центральному міському пляжі для того, щоб освятити воду у річці Гнилопֹять. Після цього люди купаються в ополонці, тричі занурюючись у воду, незважаючи на холоднечу. У цей день на центральному міському пляжі завжди людно, проте цього року, у зв’язку з складною епідеміологічною ситуацією, було прийнято рішення відмовитися від традиційного формату святкування Водохрещення. Не було хресного ходу, не було встановлено наметів рятувальної служби, не організовано роздачу чаю.
Не дивлячись на те, що деякі заходи було відмінено, вранці 19 січня священнослужителями було проведено церемонію освячення води у річці, та підготовлено традиційні місця для купання. За додержанням правил техніки безпеки уважно слідкували працівники міської комунальної служби порятунку на воді. Після церемонії освячення, яка проходила практично при відсутності віруючих, кожен бажаючий міг зануритися у ополонку.
У Житомирі, заходи присвячені Водохрещу, відбулися у Гідропарку.
Воно є останнім у календарному циклі зимових свят. Сьогодні відбуваються служби в усіх церквах Житомира, священики освячують воду. Вважається, що вона набуває цілющої сили і зберігає її протягом всього року. Цю воду заведено приносити до оселі на добро та злагоду. Її також дають випити хворим.
В Житомирі, традиційно, воду освятили в Гідропарку. Понад тисячу житомирян прийшли щоб скупатися в освяченій воді. Цілющу силу води випробував на собі і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Інді-гурт Old Tree Fellows представив свій наступний сингл «Under Time».
За словами лідера бенду Томаса Гріна, нова композиція описує тему людського існування та має дещо філософський підтекст.
«Пісня описує тему людського існування. Це філософська ідея про буття людей, в таких собі підводних човнах без іллюмінаторів і люків. У непроглядній пітьмі невідомості вони пливуть океаном свого життя», – говорить про «Under Time» музикант.
Сьогодні, 19 січня, голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський провів нараду, де розглянули питання фінансування професійно-технічних навчальних закладів області.
На нараді були присутні перший заступник голови ОДА Геннадій Дмитренко, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, заступник голови обласної ради Наталія Рибак, заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов, начальник головного управління Державної казначейської служби України Житомирської області Петро Чорний, директори ПТНЗ області.
«Ми маємо віднайти можливості фінансування навчальних закладів з місцевих бюджетів. Наше основне завдання на сьогодні – зберегти, модернізувати мережу ПТНЗ області та забезпечити учнів можливістю здобувати якісну освіту», – зазначив Сергій Машковський.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Ємченко доповіла, що відповідно до статті 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року Кабінету Міністрів України необхідно забезпечити передачу в установленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на фінансування з місцевих бюджетів.
18 січня о 9:54 до Служби порятунку «101» м. Бердичева від працівників місцевого хлібзаводу надійшло повідомлення про те, що потребує допомоги чоловік, який впав у технологічне обладнання.
За вказаною адресою негайно виїхали надзвичайники 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони встановили, що під час технологічного процесу в чашу, в яку спадає тісто для розділки, впав працівник підприємства.
В Житомирской области на одно рабочее место претендуют 17 безработных
По данным Житомирского регионального центра занятости на 1 января 2016 года количество зарегистрированных безработных в области составило 21,5 тыс. человек.
Среди безработных более 55% составляли женщины, 42% - молодежь в возрасте до 35 лет, 49,9% зарегистрированных безработных были сельскими жителями, почти каждый третий имеет дополнительные гарантии по содействию в трудоустройстве.
По состоянию на 1 января текущего года в базе данных областной службы занятости находилось 1255 вакансий.
Водохрещення Господнє - одне із дванадцяти головних християнських свят. Воно завершує низку Різдвяних святок. Головним символом свята Водохрещення є вода.
Вважається, що в ніч з 18 на 19 число вона здобуває особливі цілющі властивості. Напередодні свята завжди очікують морозів, які нарекли «водохресними». Дні, на які припадає Водохрещення, відповідають закінченню язичеського свята зимового сонцестояння, пов'язаного з «народженням нового Сонця» - збільшенням світлового дня.
За повідомленням синоптиків, на території України відбувається значне погіршення погодних умов. Не є виключенням і Житомирська область. Снігові замети, хуртовини, ожеледь, сильні пориви вітру – такі перспективи на найближчі дні. Такі погодні умови можуть спричинити пошкодження в електромережах через масове падіння дерев на лінії електропередачі, або через значне обледеніння проводів. Але, не зважаючи на це, житомирські енергетики готові до випробовувань стихіями. Багаторазово вони доводили свій професіоналізм, витримку, злагоджені дії під час ліквідації наслідків примх зимової природи.
Енергетики ПАТ «ЕК»Житомиробленерго» вчасно підготувалися до осінньо-зимового періоду:
Бердичівлянин Ігор Лонський – Кращий тренер 2015 року в Україні. Про це стало відомо у Києві, де були підведені підсумки Всеукраїнської спортивної премії «Junior Sports Awards». Це унікальна для нашої країни премія, орієнтована на підтримку й розвиток юнацького спорту. Ідея полягає у тому, щоб підтримати юних чемпіонів віком до 18 років, які уже зараз демонструють значні досягнення у спорті, та їх тренерів.
У зв'язку з різким похолоданням рятувальники радять українцям носити рукавички та просторий одяг, не палити на морозі та їсти перед виходом на вулицю.
Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг
Водій великогабаритної фури, уночі потрапивши у сніговий замет, не зумів самостійно вибратися на дорогу. Тільки вранці, зателефонувавши за номером «102», чоловік отримав необхідну допомогу від місцевих поліцейських.
Багатьма поколіннями жителів Коростишева цінувалася вода, що б'є на східній лісовій околиці міста.
Майже не переривається черга охочих до неї і тепер. Дорогу до Зрудла (з польської - джерело), або як простіше тепер називають - до Рудла, знають тисячі людей. І не тільки місцевих. Якось цю воду взяли для дослідження працівники Міністерства охорони здоров’я. І почали регулярно приїжджати по неї.
Про мотив розповіли відверто: вже років з десять у їхніх лабораторіях такої чистої води не траплялося.
Більше переваг усе ж у місцевих шанувальників Зрудла. Відомо, що вода зберігає всю корисну інформацію впродовж години. Отож, свіжою водою, яка щойно вихлюпнулася з гранітних глибин, жителі Коростишева та ближніх сіл стараються підтримувати здоров’я (і стверджують, що ефективно) нирок та шлунка.
Своє шанування джерелу виказують немало городян. Юні екологи розмістили неподалік невеликий стенд з розшифровкою всіх корисних елементів, що містяться у воді. Відомий коростишівський скульптор В. Рожик поставив на сторожі на біля нього гранітного лева. Каменярі впорядкували валуни. Та все ж найбільша відповідальність – у працівників Коростишівського лісництва, на території якого виходить на білий світ ця вода.