З 25 по 27 березня у місті Бердичеві проходив ІІ фестиваль короткометражних фільмів імені Фрідріха Горенштейна «Зоряне містечко», організатором якого стала бердичівський кінорежисер Алла Міщук. Цього року участь у фільмі прийняло близько 70 робіт, бердичівляни представили на розсуд журі десять ігрових та документальних фільмів, які змагалися між собою у категорії «Таки Бердичів». Почесне третє місце на кінофестивалі посів фільм «Недобудова».
Протягом поточного року планується двічі збільшувати розміри пенсій – з 1 травня та 1 грудня. Такі перерахунки заплановані у бюджеті Фонду на 2016 рік, який затверджений урядовою постановою від 10 березня 2016 № 190. Зазначені збільшення відбуватимуться у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Про це повідомив 25 березня ц. р. представникам ЗМІ Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний. З його слів, у травні мінімальна пенсія зросте на 5,2% (з 1074 до 1130 грн.), а у грудні – ще на 6,9% (до 1208 грн.). Крім того, збільшаться і складові пенсійних виплат, які визначаються залежно від розміру мінімальної пенсії.
Запрошуємо всіх бажаючих на День відкритих дверей у Бердичівський коледж промисловості, економіки та права!
9 квітня о 10:00 в актовій залі Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права відбудеться День відкритих дверей! У рамках заходу майбутні абітурієнти та їх батьки отримають всю необхідну інформацію щодо напрямів підготовки, спеціальностей, а також матимуть змогу ознайомитись з умовами та правилами прийому до коледжу.
Службу у військовому резерві в Збройних Силах України впроваджено з 2006 року.
Резервісти Збройних Сил України у добровільному порядку укладали контракт з командирами військових частин, проходили підготовку на зборах у складі штатних підрозділів під час активних практичних навчань, тренувань.
З початку кризової ситуації резервісти були завчасно викликані до бойових військових частин на навчальні збори, з наступним їх призовом під час мобілізації, та направлені у складі своїх штатних підрозділів у райони бойового призначення.
У середу, 23 березня, відбулася розширена, підсумкова нарада з працівниками клубних і бібліотечних закладів культури району. Щорічне проведення даного заходу має на меті підбиття підсумків роботи за минулий рік, детальний аналіз позитивних результатів і проблем, визначення перспектив та бачення розвитку на майбутнє.
Нараду розпочав начальник відділу культури і туризму Бердичівської райдержадміністрації Л.П. Кобилінський, який ознайомив присутніх з порядком денним зустрічі, доповів про стан справ у сфері культури, наголосив на деяких змінах у законодавстві, на які необхідно звернути увагу. Також присутніх було ознайомлено зі звітом про виконану роботу і досягнуті результати за 2015 рік.
Анжеліка Лабунська, голова Житомирської обласної ради, 30 березня судитиметься з бердичівським пенсіонером та місцевим виданням “Бердичівський погляд”.
Ціна питання – 100 тис. грн відшкодування моральних збитків, які начебто завдала очільниці облради стаття пенсіонера Валентина Ганоля, яку оприлюднив “Бердичівський погляд”.
Анжеліка Лабунська, відома в області тим, що віддає свою заробітну плату злиденним землякам, і тут виступає послідовно. 100 тис. грн вона вже пообіцяла Житомирському обласному притулку, заздалегідь будучи впевненою в правильному рішенні судді.
Житель міста Бердичева спробував передати у посилці одному з засуджених Райківської виправної колонії (№ 73) 20 л спиртовмісної речовини. Відправник намагався видати їх за пляшки з питною водою. Про це повідомляє прес-служба управління ДПтС України в Житомирській області.
“26 березня 2016 року під час видачі посилки, перевіряючи вміст пластикових пляшок з етикетками виробників питної води, виявили спиртовмістну рідину.
Щороку значних збитків державі і, у першу чергу, навколишньому середовищу, завдають пожежі у природних екосистемах, нагадують бердичівські рятувальники. Вогонь здатен перенестися на будівлі, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, знешкодити лісові насадження. Так, 8-го березня, інформують у міськрайвідділі УДСНС України у Житомирській області, пожежним довелося ліквідовувати займання сухої трави площею понад 1 га. Людська недбалість й неуважність – головні причини пожеж на природі, констатують рятувальники, особливо кількість такого роду пожеж збільшується у весняно-літній період.
Необдумані вчинки здатні призвести до купи серйозних проблем, і одна з таких – потрапляння до тенет торгівців людьми. У бердичівському професійно-технічному училищі № 4 представники Міжнародної організації з міграції (МОМ) у партнерстві з місцевою молодіжною ГО «Молодь обирає життя» реалізовували проект «Рішення мають бути виваженими…», його мета – донести до учнів все головне про таке явище, як торгівля людьми.
З метою привернення уваги суспільства до проблем найбільш соціально незахищенних верств населення, об’єднання людей різного віку, статі, віросповідання, походження та фінансового забезпечення для поліпшення умов життя вразливих верств населення, формування громадської думки на користь милосердя з 1 квітня по 1 травня 2016 року проголошено Всеукраїнський місячник Червоного Хреста.
Одне з провідних місць у діяльності міської організації посідає медико-соціальна допомога самотнім громадянам похилого віку, інвалідам війни, праці та дитинства.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 8 липня 2015 року № 474, якою визначено порядок надання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт. Цей нормативно-правовий акт розроблено на виконання вимог частини четвертої статті 17 Закону України від 5 червня 2014 року № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який разом з порядком вступив в силу з 01 січня 2016 року.
Як же діяти споживачеві в разі необхідності здійснення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки.
По-перше, зразу ж треба підкреслити, що до засобів вимірювальної техніки відносяться засоби для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду.
Періодичній повірці, обслуговуванню та ремонту підлягають засоби вимірювальної техніки, які введені в експлуатацію в установленому порядку. Тобто, усі лічильники підлягають періодичній повірці.
Нагадаємо, що в Україні триває кампанія декларування доходів. У цей час громадяни зобов’язані подати податкові декларації, якщо протягом звітного 2015 року отримували: