Виконавці послуг із збирання та перевезення рідких побутових відходів на території Бердичівської міської територіальної громади (ФОП Мамчик В.П., ФОП Вітюк Ю.В., ФОП Рибак В.О.) повідомляють про намір змінити діючі тарифи на послугу зі збирання та перевезення рідких побутових відходів. Зміна тарифів пов’язана зі зростанням цін на паливо, запасні частини, підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, а також з приведенням діючих планових тарифів у відповідність з фактичними витратами та обсягами перевезень за 2023 рік.
Враховуючи проблематику та певну не урегульованість питань, які виникають під час організації господарської діяльності у такій галузі сільського господарства, як бджільництво, Бердичівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області надає до вашої уваги інформацію щодо реєстрації пасік та щорічних ветеринарно-санітарних обробок.
Відповідно до ч. 3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» – Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування.
Бізнес Житомирщини має шанс отримати 50-250 тисяч гривень від держави для започаткування власної справи. Отримати фінансування можуть суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу, фізичні особи, які:
не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території, на території рф чи білорусі;
не перебувають під санкціями;
не є банкрутами;
не мають заборгованості перед бюджетом;
не були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення...
Вьогодні набрала чинності постанова Уряду «Про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети». Визначені мінімальні ціни нижчі ринкових.
Документ стосується саме пластикових пакетів товщиною стінки понад 50 мікрометрів. Це великі пакети, які люди купують на касах у супермаркетах, щоб донести усе придбане додому. Або, наприклад, брендовані пакети, у які в магазинах пакують придбаний одяг чи взуття. На пакети «маєчки» таке регулювання не розповсюджується.
«Постанова Кабміну встановлює ціни на великі пакети 7-15 кілограмів, а не на надтонкі чи надлегкі. Тому що пакети «маєчки» від 9 березня будуть заборонені для розповсюдження взагалі”, – розповів в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
В Україні незабаром розпочнеться новий етап обмежень, пов'язаних із обігом пластику у торгівлі. Відповідний закон було прийнято 1 червня 2021 року і зараз його поетапно запроваджують. З 1 лютого у торговельній мережі зростуть ціни на товсті пластикові пакети. Тепер мінімальна вартість такого пакету становитиме 2 гривні. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінекономіки.
«Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки...
З першого січня 2022 року ФОПам другої, третьої та четвертої групи доведеться встановлювати касові апарати, або користуватися відповідним програмним забезпеченням. Зміни до податкового кодексу оминуть лише платників Єдиного податку першої групи.
«До першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють, виключно, роздрібний продаж з торгівельних місць на ринках або проводять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 164 мінімальні зарплати», — каже заступниця начальника Головного управління ДПС у Житомирській області Марія Кисельова.
Неприємна ситуація сталася із клієнткою популярного українського банку. Своєю історією вона поділилася на популярному тематичному форумі, присвяченому банкам та фінансам.
Клієнтка Ощадбанку розповіла, як ще 2 роки тому поповнила картку Ощадбанку на 1000 гривень. Вона не чіпала їх, це були гроші на «чорний день». Через 2 роки вона випадково зайшла до особистого кабінету, щоб змінити пін-код на карті, та виявила, що грошей немає. Виявляється, щомісяця з її картки без відома списували 100 гривень.
Жодних повідомлень чи дзвінків не було. Жінка зателефонувала до колцентру, аби зрозуміти, що сталося. У результаті їй сказали, що це її провина, тому що треба було частіше заходити в особистий кабінет...
Екологи провели перевірку на одній із АЗС у місті Бердичів Житомирської області та виявили 11 590 літрів неякісного пального.
Про це 20 листопада повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.
«Триває планова перевірка характеристик нехарчової продукції, а саме автомобільних бензинів та дизельного палива на автозаправній станцій ТОВ «ПТФ «Укр-Петроль» яка знаходиться в місті Бердичів по вул. Житомирська, 78 б», – йдеться у повідомленні.
В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу. Його будуть обліковувати не в кубометрах, як тепер, а в кіловат-годинах. Така система обліку справедливіша, вважають фахівці. Однак це вимагатиме заміни всіх газових лічильників у країні. При цьому нові прилади обліку коштують десятки тисяч гривень, і навряд чи облгази встановлюватимуть їх власним коштом.
Зміна системи обліку газу прописана у законі, ухваленому Верховною Радою 2 листопада 2021 року. Цей новий закон допоможе адаптувати облік споживання газу в Україні під європейську систему. В Європі вже давно споживання рахують не в кубометрах, як у нас, а в енергетичних одиницях. Різниця в системах обліку створює певні труднощі при реверсі газу з Європи до України та відборі газу Європою з українських ПСГ (підземних сховищ газу). Приведення до єдиної системи обліку сприятиме інтеграції нашої газотранспортної системи з європейською...
Передача державних земель у власність громад — процес важливий та історичний. Територіальні громади зможуть забезпечити кращий контроль та управління землями, а надходження до місцевих бюджетів покращать добробут містечок і сіл. Утім за довгі роки хаотичного централізованого управління, панування тіньової економіки та корупційних схем люди розучилися почуватися господарями на власній землі та мають безліч питань і навіть побоювань щодо земельної реформи. У цьому документі зібрано найпопулярніші та найважливіші питання, які виникають у громад щодо земельного законодавства. Дати відповіді взялися експерти із земельних питань, юристи, фахівці Держгеокадастру...
З 24 травня по 15 червня в Україні проходить зовнішнє незалежне оцінювання, після якого багато випускників будуть вступати до вишів. Отримання освіти за контрактом у порівнянні з минулим роком подорожчало на 10%.
Як пише "КП в Україні", державні вузи з 2020 року збільшили вартість навчання на 10%, а в цьому році - ще на 10 і в майбутньому - на стільки ж. Приватні вузи також підняли розцінки.
Київський національний університет ім. Шевченка: середня вартість навчання - 44 200 грн на рік. Найбільш бюджетні спеціальності в КНУ - історія, археологія, бібліотечна та архівна справа, соціальна робота - коштують від 31 000 грн...
Буває, що немає можливості розплатитися за позикою в термін, але і бігати від кредиторів не з руки. В такому випадку виходом з ситуації - з урахуванням інтересів всіх сторін - стає реструктуризація кредиту
Що таке реструктуризація кредиту
Реструктуризація кредиту - це, строго кажучи, будь-яка зміна умов по ньому. Однак зазвичай мається на увазі більш значні зміни, ніж просто пролонгація (продовження) терміну погашення. Найчастіше реструктуризація включає в себе набагато ширший набір заходів. Таких, наприклад, як:
Такі питання-відповіді звучали впродовж кількох днів від бердичівлян і в соцмережах, на вулицях, у транспорті... Тож вирішили на власні очі побачити, як працює ринок у карантинних умовах «червоної зони». На кількох входах до ринку – засоби дезінфекції та людина, що нагадує про правильне носіння масок. Зауваження перехожим подекуди озвучує особисто й директор кооперативного Микола Адамчук.
Разом із Миколою Адамчуком, директором ринку, перевірять роботу підприємців в умовах карантину й працівники Держпродспоживслужби.
Останнім часом серед жителів міста Бердичева, які користуються громадським транспортом, виникає чимало скарг на перевізників. Адже ті не дотримуються графіків руху, і вже після 19-00 важко дочекатися будь-якого транспорту, незалежно від маршруту. Мешканці віддалених мікрорайонів теж постійно відчувають незручності. Особливо потерпає мікрорайон Корніловки, де автобуси громадського транспорту у 4 і 4а працюють, як їм заманеться.
Хамська поведінка водіїв, транспортні засоби у неналежному технічному стані та некомфортні умови перевезення – все це стало звичними реаліями повсякденного життя бердичівлян. На адресу міської ради систематично надходять скарги та звернення, однак перевізники не поспішають реагувати на зауваження...
На даний момент нікого не здивуєш рослинним м’ясом та стравами, які зроблені на його основі, але для багатьох цікавим та незвичним продуктом стане риба рослинного походження, якої до цього не було в Україні. Зараз на українському ринку з’явився бренд Good Catch, який презентував рибні котлети на рослинній основі.
Вже цього місяця страва стане доступною у понад 20 ресторанах по всій Україні, у тому числі в Києві, Львові, Харкові та Одесі. В Україні поставками такої риби буде займатися компанія West Meals, яка до цього вже поставляла м’ясо рослинного походження Beyond Meat.
Укрзалізниця активно готується до перевезень пасажирів під час новорічних свят. Робота здійснюється у кількох напрямках: призначаються поїзди, подовжуються маршрути, збільшується періодичність курсування. Цими поїздами пасажири зможуть подорожувати під час новорічних та різдвяних свят у популярних напрямках: Київ – Солотвино, Одеса – Львів (Ужгород)/Рахів, Ковель – Одеса, Маріуполь – Львів та Хмельницький – Лисичанськ.
Як платити, коли відбудеться перерахунок і як самостійно вирахувати платіж
У жовтні всі споживачі газу побачили у своїх особистих кабінетах та квитанціях обсяг споживання за газовий рік, що минув. Зараз багатьом цікаво, коли ж відбудеться перерахунок і коли чекати на перерахований платіж за доставку газу.
Головні питання про розподіл газу у детальному поясненні.
Газоснабжающие компании обнародовали новые цены на газ для потребителей на ноябрь. В зависимости от поставщика, они существенно различаются: до 2,63 грн в кубометре.
Рейтинг самых выгодных выглядит так:
ГК "Нафтогаз Украины" предложила топливо в ноябре по 6,33 грн за кубометр;
ООО "Кировоградская областная энергоснабжающая компания" – 6,36 грн за кубометр;
Нещодавно Президент України започаткував проєкт «Велике будівництво» — масштабну розбудову якісної інфраструктури України. Це дороги та школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги та стадіони. Але на думку багатьох справжнє велике будівництво має розгорнутись не тільки у соціальній сфері (хоча це також вкрай потрібно), а в промисловості та сільському господарстві. Адже саме останні є тим джерелом, з якого уряд України має черпати ресурси для подальшого розвитку країни. І чим водоносніше це джерело, тим більше ідей можна реалізувати на користь пересічних громадян.
Сьогодні наша розповідь про те, як має розгортатись справжнє велике будівництво в одній з провідних галузей України – сільському господарстві. І прикладом цієї розбудови є село Слободище...