цього дня в Бердичеві у Свято-Миколаївському соборі встановлено Чудотворну ікону Святителя Миколая. Ікону доставили з Свято-Миколаївського Крупицького Батуринського жіночого монастиря, святиню супроводжувала особисто матушка-ігумен'я цього монастиря. Прихожани та віруючі отримали змогу помолитись біля цієї чудодійної ікони.
1997 р. —
на площі перед в'їзною брамою монастиря Босих кармелітів відбулись урочистості з нагоди річниці коронації ікони матері Божої Шкаплерної, на яких була представлена нова ікона Матері Божої Бердичівської, освячена Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ у костелі Святої Ядвіги, Королеви Польщі, у Кракові. Паломників та віруючих на площі зібралось близько семи тисяч. Перед Обіднею, після "Salve Riegina", почалося поклоніння та складання обітниць Матері Божій Бердичівській щодо вірності Євангелії та Хресту представників всіх станів: службовців, дітей, молоді, подружжів, літніх людей, вчителів, лікарів. Наприкінці виступили з промовами представники влади міста Бердичева та району. Після Слова Божого, проголошеного єпископом Житомирської дієцезії Яном Пурвінським українською та польською мовами, і Святої Служби було виставлено Святі Дари у дароносиці, відспівувано польською мовою Лоретанську Літанію та гімн "Тебе, Боже, славимо". На закінчення відбулася процесія до святині з іконою Матері Божої. Єпископ повідомив, що урочиста коронація ікони відбудеться на храмове свято Матері Божої у наступному 1998 році. Детальніше...
1938 р. —
в приміщенні бердичівського театру розпочалося засідання виїзної сесії обласного суду по справі розкрадачів соціалістичної власності у системі міськторгу. Головним звинуваченим у справі проходив завідуючий магазином №26, який отримував від подільників крадений товар і за його рахунок покривав розтрати. За три роки його роботи такої розтрати нарахували аж 108 тис 730 крб. Суд виніс вирок: чоловіка оголосили ворогом народу і засудили до вищої міри покарання – розстрілу з конфіскацією усього майна. Заступники завмага отримали покарання у вигляді позбавлення волі на незначні терміни.
1920 р. —
в Бердичеві запрацював перший адресний стіл – спеціальна установа для точної реєстрації населення та видачі довідок про адреси жителів міста. Адресний стіл розташувався на вулиці Карла Лібкнехта (до цього носила назву Білопільська) в приміщенні колишнього готелю "Оріон".
1904 р. —
робітники заводу "Прогрес" організовано зупинили роботу та оголосили про страйк. Вони вимагали від адміністрації заводу підвищення заробітної плати і скорочення тривалості робочого дня. Акціонери не погоджувались виконувати вимоги працівників, погрожуючи закрити завод, але робітники не відступили від своїх вимог. Загалом страйк тривав два тижні – до 1 серпня. Під тиском страйкарів адміністрація пішла на деякі поступки: робочий день з 11,5 годин скоротили до 11 годин, завод не закрили.
1897 р. —
в селі Люк Балезинського району Удмуртії в родині чиновника народився Луппов Володимир Васильович (1897-1944) – під час Великої Вітчизняної війни командир 71-й механізованої бригади 9-го механізованого корпусу 3-ї гвардійської танкової армії 1-го Українського фронту, полковник. Загинув в боях за визволення міста Бердичева. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року за вміле командування в маневрових видах бою, нанесення ворогові великої втрати в живій силі і техніці та виявлені при цьому мужність, сміливість і відвагу полковникові Володимирові Васильовичу Луппову посмертно присвоєно Героя Радянського Союзу. Володимир Луппов був похований у Бердичеві, пізніше перепохований у Москві на Ново-Дівочому кладовищі. В Бердичеві на одному з будинків вулиці, що носить його ім'я, встановлено меморіальну дошку на честь Героя. Детальніше...
В этом году городу Бердичеву есть чем гордиться, ведь сразу несколько местных спортсменок вошли в состав национальной Олимпийской сборной Украины, и будут представлять свою страну и родной город на Олимпийских играх в Лондоне. Их имена -Коваленко Людмила и Олишевская Юлия, и все бердичевляне от всей души желают победы нашим землячкам. Особенно радует тот факт, что на этот раз в Олимпийскую сборную со всей Житомирской области вошло всего пять спортсменов. Именно благодаря подвигу нашим легкоатлеток, в четверг, 19 июля город Бердичев встречал у себя священный Олимпийский огонь.
Надзвичайно важливим моментом для кожної країни, кожної нації являється участь її команди в Олімпійських іграх, адже перемога на цих славетних змаганнях – то надзвичайно велике досягнення, яке свідчить про те, що в країні приділяють належну увагу розвитку спорту, а значить і здоров’я. Крім того, перемога на Олімпіаді – це можливість показати свою справність, мужність, хоробрість та майстерність в першу чергу для самих спортсменів, а тому потрапити до складу Олімпійської збірної – то є найзаповітніша мрія кожного з них. Бердичівські спортсмени йшли до цього дуже довго, але завдяки своїй наполегливості вони змогли втілити мрію у життя, і цього року місто Бердичів теж буде представлене на Олімпіаді в Лондоні – і не одним спортсменом, а одразу кількома.
У питанні, що стосується масового отруєння людей у селі Журбинці, остаточно усі крапки не розставлені. Хоча й Бердичівська санітарно-епідеміологічна служба надала необхідні висновки стосовно можливих причин отруєння, та все ж таки багато питань ще потребують відповідей. Поставив собі за завдання знайти істину в цій нелегкій справі почесний голова благодійного фонду «Здорова нація» Микола Петренко. Він провів своє власне розслідування та зустрівся з мешканцями села Журбинці, щоб ті розповіли йому, як все було насправді і хто, на їх думку, винен в тому, що так сталося.
Звертаємо вашу увагу, що з 1 липня змінився розмір мінімальної заробітної плати - згідно статті 13 Закону України №4282-VІ «Про державний бюджет України на 2012 рік» з 1 липня мінімальна зарплати підвищилась на 8 грн. Відповідно до даного закону розмір мінімальної зарплати складає : з 1 січня – 1073 грн., з 1 квітня – 1094 грн., з 1 жовтня – 1118 грн., з 1 грудня – 1134 грн.
Сельский голова будет отвечать согласно действующему законодательству, если его причастность к преступлению будет доказана – утверждают правоохранительные органы. Напомним, что 17 июля в Черняховской районной больнице, не приходя в сознание, скончался 31-летний житель села Городище, который был доставлен в медицинское учреждение неделю назад с телесными повреждениями в виде травмы головы. Местные жители утверждают, что мужчина получил ранения во время спора с сельским головой.
17 липня до Бердичівського МВ із заявою звернулась жителька міста Бердичева. Жінка повідомила про те, що її обікрали. Сталося це у торговельному центрі нашого міста. Невідомим було викрадено одяг на загальну суму 1800 гривень.
ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський звершив акт коронації ікони Матері Божої Бердичівської, що була створена краківською художницею Боженою Мусі-Совінською у 1990 році та освячена 9 червня 1997 року у Кракові Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ. Це вже четверта коронація бердичівського образу – перші три відбулись відповідно у 1756, 1844 та 1856 роках. Нажаль, оригінальну ікону було втрачено у липні 1941 року під час пожежі, що сталася у Санктуарії напередодні приходу німецьких військ у Бердичів. Детальніше...
1997 р. —
на площі перед в'їзною брамою монастиря відбулись урочистості з нагоди річниці коронації ікони матері Божої Шкаплерної, на яких була представлена нова ікона Матері Божої Бердичівської. Площа була заповнена паломниками, які прибули з різних кінців України зі своїми пастирями. Загалом V Подільська проща налічувала понад 3,5 тисячі віруючих. У богослужінні взяли участь 35 священиків, літургію відправлено частково українською, частково польською мовами. На закінчення Святої Служби було виставлено Святі Дари у дароносиці, відспівано Лоретанську Літанію і "Te Deum". Опівночі відбулася Свята Служба, яку провів отець Максиміліан Подвіка ОСD – делегат провінції в Україні, а віруючі молилися у костелі протягом всієї ночі. Детальніше...
1958 р. —
Бердичів святкує День повітряного флоту: у літньому кінотеатрі парку культури провели урочисті збори. А в самому парку влаштували справжнє видовище: виставку авіатехніки. Тут були і літаки, і катапульта, і багато чого іншого цікавого. Наступного дня у парках міста та на стадіоні "Прогрес" пройшли масові гуляння трудящих з духовими оркестрами.
1904 р. —
кружком РСДРП, що діяв в Бердичеві на заводі "Прогрес", на річці Гнилоп'ять була організована човнова масовка для обговорення питань з підготовки до проведення загальнозаводського страйку, що був призначений на наступний день. За учасниками масовки ув'язались таємні агенти царської охранки. Це помітили організатори масовки. Негайно були прийняті міри по її припиненню, нелегальна література, що була взята з собою, була надійно схована.
1630 р. —
Януш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря та його ченців він одписав також село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у сумі 1800 злотих щорічно. Детальніше...
ІІ місце серед молоді і ІІІ місце серед дорослих – із таким результатом повернулася до Бердичева з Літнього чемпіонату України з плавання вихованка місцевої плавальної школи, майстер спорту України Дарія Антонова. Можливість здобути срібло нашій землячці дали 2,38 хв. на дистанції 200 м. брасом. Той самий час на тій самій дистанції, але вже серед дорослих приніс Дарії почесне ІІІ місце. А ще дівчина показала справжній клас у своїй «коронці» – дистанції 400 м. комплексом. Цю відстань вона подолала за 5,13 хв. Тож відтепер на дипломі бердичівської рибки красується автограф «золотої рибки всія України» Яни Клочкової, для якої 400 м. комплексом також залишається найулюбленішим. Результатом виступу Дарії її тренер Людмила Антонова задоволена. З урахуванням часу, що був у розпорядженні спортсменки на підготовку, говорить, проплила Даша непогано. А завадив як слід підготуватися їй … відпочинок. Та не простий, а за путівкою. І не від кого-небудь, а від самого губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка. За успіхи, так би мовити, у спорті.
31 липня 2012 року з 9.00 до 12.00 в приміщенні центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів за адресою: м. Бердичів, вул. Луппова, 14 відбудеться виїзний прийом спеціалістів управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради.
Как утверждает статистика происходящих дорожно-транспортных происшествий, наибольшее количество аварий происходит при участии мальчиков-мажоров в неадекватном состоянии за рулем автомобиля или водителей далеко за пенсионного возраста – ведь права возрастного ограничения не имеют. И если борьба с первыми невозможна без революции в стране, то вот против стариков - как против полноправных участников дорожного движения - намерены принимать экстренные меры сотрудники службы ГАИ в некоторых областях Украины.
До уваги платників податків! У газеті «Голос України» №117 від 27 червня 2012 року опубліковано Закон України від 24.05.12 №4834-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм». Передбачені Законом зміни та доповнення до збору за першу реєстрацію транспортного засобу полягають в наступному:
Похоже, что в городе Бердичеве воодушевленные опытом сериалов и более старших товарищей, все больше и больше подростков наивно полагают, что совершив воровство, они не только станут «крутыми» в глазах своих друзей, но и смогут избежать ответственности за свои поступки. Однако сотрудники милиции города Бердичева не сидят, сложа руки, и юные преступники и преступницы оказываются очень удивленными, когда в их комнату заходят оперативники и надевают на их (еще совсем детские) ручонки такие огромные, взрослые наручники на глазах у изумленных и заплаканных родителей.
Вместе с политическими партиями и блоками, а также с отдельными кандидатами к заветной дате выборов 2012 года, которые состоятся 28 октября, готовятся и представители городских властей города Бердичева. Специально с целью обеспечения выполнения всех норм и правил избирательного законодательства, а также для того, чтобы обеспечить надлежащие условия для публичной агитации и работы избирательных комиссии, на очередное заседание исполкома выноситься вопрос «Про основные организационные мероприятия по подготовке и проведению выборов народных депутатов Украины».
Отнюдь, очевидно, не рассчитывал дерзкий 17-летний молодой человек, что его присутствие в магазине кто-то заметит. Ведь в помещение он попал ночью, стараясь не шуметь. Да еще и намерения имел, как рассказал сам задержанный, только мирные. Как стало известно редакции газеты «Бердичев Деловой», в пятницу, 13 июля коло четырех часов утра в Бердичевский горотдел милиции позвонила взволнованная хозяйка одного из городских магазинов и сообщила, что кто-то разбил стекло в ее магазине.
Новосілля 36 родин бердичівських військовослужбовців відкладається на невизначений термін. Нагадуємо, в грудні 2011 року на Червоній Горі розпочалось будівництво десятиповерхового будинку на 60 квартир, в 36 з яких мали заселитись військовослужбовці бердичівських військових частин. Проект вартістю 17 мільйонів гривень замовило Міністерство оборони України для фірми УКРБУДМОНТАЖ.
Президент України Віктор Ющенко здійснив щорічне традиційне сходження на Говерлу – найвищу вершину Карпат. По завершенні сходження на вершині гори відбулась церемонія відкриття й освячення скульптурної композиції "Тризуб". Віктор Ющенко також заклав капсули із землею, принесеною з різних регіонів України. Була капсула і з Житомирщини: рішенням губернатора земля для неї була взята в Бердичеві на території кляштору Босих Кармелітів. Детальніше...
1985 р. —
у Харкові помер Файнтух Соломон Овсійович (1899-1985) – український композитор та диригент, що народився у Бердичеві, провів тут дитячі та юнацькі роки. Соломон Файнтух є одним з авторів Державного гімну УРСР (авторський колектив під керівництвом композитора А.Д. Лебединця, гімн затверджений у 1949 р.). В своїй творчості композитор звертався до різних музичних жанрів: романсів, сюїт, обробки народних пісень, музики до драматичних вистав, оперети. Детальніше...
1920 р. —
пожежа знищила машинну станцію, яка забезпечувала роботу водопостачання міста. Дерев’яна будівля згоріла дотла, а машини і насоси сильно постраждали. Водопостачання міста повністю зупинилось.
1648 р. —
цього дня повстанці під проводом соратника Богдана Хмельницького Максима Кривоноса штурмом взяли бердичівську фортецю і майже повністю її зруйнували. Загалом же в червні війська під керівництвом Максима Кривоноса, які направлялись на місто Зборів, нанесли цілий ряд ударів польським військам Яреми Вишневецького, в числі яких були тисячі солдат Тишкевича з Бердичівського гарнізону, і звільнили ряд населених пунктів Житомирщини: Бердичів, Бистрик, П'ятку, Чуднів та інші.
Цікавість до відзначення коронації Ікони Матері Божої Бердичівської постійно зростає. З кожним роком бердичівляни зустрічають все більше паломників, які приходять сюди з різних куточків України, днями перебуваючи в дорозі. На урочистостях також зазвичай присутні паломники з інших країн,представники міжнародних делегацій. А цей рік особливим буде тим, що в суботу Службу Божу очолить Архієпископ Багдада – Жан Слейман.
Однією з основних святинь та окрас міста Бердичева, є Свято-Миколаївський собор Української Православної Церкви, що розташований у центральній частині міста, на розі вулиць Карла Лібкнехта та Шевченка. Історія заснування та зведення Свято-Миколаївського собору сягає своїм корінням у далеке XVIII сторіччя, але попри всі негаразди будівля цього храму витримала натиск часу, і до сьогоднішнього дня не втратила своєї величі та краси. Тут і досі проводять Богослужіння, а віряни парафії мають змогу схилити коліна перед іконами святих та попрохати заступництва у Матері Божої. Втім, Свято-Миколаївський собор має і низку проблем, за вирішення яких узявся Микола Петренко.