Поважна делегація на чолі з Послом Франції в Україні взяла участь у презентації музейної експозиції, яка відкрилась на третьому поверсі комплексу «Оноре де Бальзак» у рамках роботи французького культурного центру.
З офіційним візитом Бердичів нещодавно відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі. Викосопосадовця та його делегацію зустріли хлібом-сіллю, після чого у приміщенні виконкому відбулась зустріч гостей з представниками міської влади, громадськості та ЗМІ.
Якщо більшість городян о п’ятій ранку цієї суботи ще міцно спали, то членам спілки молоді заводу «Прогрес» було не до сну. На самому світанку на березі водойм у районі ливарного комплексу молоді робітники влаштували засідки з вудками і в такий спосіб провели щорічне змагання з риболовлі.
Важко було розпізнати у цих завзятих та азартних спортсменах людей, чия професія – охороняти мир і спокій – військові. На базі 26-ої Бердичівської артилерійської бригади нещодавно пройшов дводенний турнір на кубок командира 8-го армійського корпусу.
15 та 16 липня у Бердичеві прихожани римо-католицької парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та численні паломники відзначили ювілейну - 250-у - річницю коронації ікони Матері Божої Бердичівської. Детальніше...
1993 р. —
у Чернівцях помер Петро Герасимович Міхневич (1901-1993) – український актор, Народний артист УРСР. Петро Герасимович працює з 1926 по 1931 рік у Київському драматичному театрі ім. І. Франка; в 1931-1937 рр. – в трупі Харківського театру Революції. У 1940 році Петро Герасимович разом з дружиною Галиною Янушевич переїздить до Чернівців, де вони засновують театр імені Ольги Кобилянської та грали на сцені до останніх днів. За тривале життя на сцені Петро Міхневич створив понад 200 незабутніх образів як в театрі, так і в кіно. За плідну працю Петро Герасимович крім мистецьких відзнак нагороджений орденами "Знак Пошани" (1951), Трудового Червоного Прапора (1960), "Жовтневої Революції" (1971), багатьма медалями та Грамотами Міністерства культури України. Він став Почесним громадянином міста Чернівці. Похований Петро Герасимович Міхневич у Чернівцях на місцевому кладовищі. Детальніше...
1968 р. —
загальноосвітній школі села Райгородок Бердичівського району присвоєно ім'я Героя Радянського Союзу Вадима Клавдійовича Олійника (1922-1944) – колишнього учня цієї школи, який закінчив її у 1940 році. Одночасно на фасаді школи встановлено меморіальну дошку. У 1981 році, коли у селі Райгородок була побудована та відкрита нова загальноосвітня школа, меморіальну дошку було перенесено до нової школи. Детальніше...
1968 р. —
міський виконавчий комітет приймає рішення про створення на базі Бердичівської лабораторії "Асколі" міської ветеринарної лікарні та визначає місце розташування її у Бердичеві.
1949 р. —
в Бердичеві народився Павло Степанович Скавронський – вчитель географії вищої категорії, краєзнавець. Павло Степанович є членом Національної спілки журналістів України, науковим кореспондентом Інституту педагогіки АПН України, тривалий час очолює загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №11 міста Бердичева. У 1994 році він стає одним з ініціаторів створення Бердичівського регіонального товариства краєзнавців, з 1998 року є його головою. За час його головування в Бердичеві проведено чотири Всеукраїнських науково-краєзнавчих конференції (1999, 2001, 2005, 2007 рр.), видано наукові збірники доповідей проведених конференцій про природу, господарство, історію Бердичева та його найближчих околиць. Детальніше...
1941 р. —
у зв'язку з проривом німецьких військ з півночі до міст Сквира та Біла Церква, наступ радянських військ на Бердичів було зупинено. Цього ж дня ворожі війська захопили село Голодьки (тепер Мирославка) Бердичівського району
Стосунки міста і району в усі часи були не найкращими. Дружбу і мир, якщо це так можна назвати, постійно порушують обидві сторони. З боку це виглядає так, як в оповіданні «Кайдашева сім’я» - одна родина, але постійно живе в чварах через курку, межу, груші. А в нашому випадку всі конфлікти крутяться довкола грошей, а точніше, їх постійної відсутності…
Спекотного літнього ранку, 12 липня, в стінах райдержадміністрації розгорілась гаряча дискусія. Приводом для палкого обговорення стали гроші, які район має передати Бердичеву за лікування хворих з району в міській лікарні.
Житомирское Управление по борьбе с организованной преступностью освободило из плена похищенного 36-летнего мужчину – об этом сообщают в пресс-службе УМВД Украины в Житомирской области со ссылкой на УБОП УМВД. По словам 36-летнего житомирянина, он стал заложником чужих нерешенных денежных конфликтов, возникших еще в прошлом году и касающихся его только опосредованно. Тем не менее, он стал главной жертвой этой ситуации.
на бердичівському машинобудівному заводі "Прогрес" вийшов перший номер заводської багатотиражної газети під назвою "На штурм!". На шпальтах газети друкуються матеріали про досягнення ударників праці, висвітлюється хід соціалістичного змагання. Газета веде непримиренну боротьбу з прогульниками, ледарями, порушниками трудової дисципліни. Через декілька років – на початку 1935 року – багатотиражка змінила свою назву на нову – "Машинобудівник". Заводська газета припинила своє існування з початком Великої Вітчизняної війни і лише у квітні 1958 року відроджується під новою назвою "За технічний прогрес".
Рівно три місяці тому парламент прийняв закон, який має повністю змінити систему кримінального судочинства. Мова йде про новий Кримінальний процесуальний Кодекс України, який набере чинності з 19 листопада цього року.
Все мы были свидетелями того, как г-н Петренко при посещении коммунального кинотеатра им. Фрунзе, пообещал организовать поставку современного оборудования для просмотра кинофильмов в рамках программы Министерства культуры Украины. Более того, назывались сроки, а конкретно – 22 июня 2012 года, когда это оборудование должно уже было быть смонтированным в городском кинотеатре.
Самой лучшей медицине Житомирской области решил помочь самый лучший кандидат в депутаты ВР. Именно так можно перефразировать официальное сообщение Благотворительного фонда «Институт социальных проектов», поступившего на почту нашего издания. И так, всем страждущим здоровья и бесплатных подарков, приготовиться!
В городе Бердичеве на улице царит лето – но выпускникам школ нынче не до отдыха, так как в самом разгаре вступительная компания в высшие учебные заведения и сдача тестов независимой оценки знаний для того, чтобы набрать необходимое количество баллов. При этом уже стали известны некоторые результаты проведенного тестирования, которые были размещены на сайте Винницкого регионального центра независимой оценки знаний. В частности, там же были указаны и списки учебных заведений Житомирской области, выпускники которых набрали максимально возможное количество баллов.
Большое количество жителей города Бердичева пользуются услугами Ликарняной кассы, надеясь на помощь этой организации в экстренной жизненной ситуации. Членство в ней - это не только обязанность ежемесячно платить определенную сумму взносов, но и в случае болезни возможность получать помощь на лечение и бесплатные медикаментозные препараты, которые стоят сейчас отнюдь не дешево. Однако как стало известно редакции газеты «Бердичев Деловой», на днях было принято решение о ликвидации филиала Ликарняной кассы в городе Бердичеве.
Добрий день, шановна редакція! Хочу поділитися з Вами ситуацією, яка сьогодні сталася зі мною. Моїй донечці дев’ять місяців, і як усіх діток в цьому віці нас направили зі своєї амбулаторії що на сахарному (р-н Корніловка), у поліклініку для здачі аналізів крові. Медсестра з амбулаторії попередила, що прийом з дітками проводиться з 10-00 до 11-00, й по часу ми встигали з «Сахарного» на 4 маршруті автобуса до поліклініки. Зайшовши в лабораторію в 10-35 мені відмовили в аналізі крові, так як кабінет приймає діток до 10-30.
Аналіз минулорічного проведення заготівлі кормів та жнив свідчить про серйозні недоліки в забезпеченні протипожежного захисту при збиранні та зберіганні врожаю. Керівниками (власниками) господарств не вживались належні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки. Як наслідок, під час збирання врожаю минулого року в районах області виникло 6 пожеж (Ружинський район – 2, Брусилівському, Овручському, Попільнянському, Олевському районах по 1 пожежі) проти 4 у 2008 році. Вогнем знищено 522 тонни грубих кормів, дві одиниці техніки. Збитки завдані в результаті пожеж складають 505 тис. грн.
Близько 1 години ночі 11 липня черговий по УДАІ України в Житомирській області зорієнтував усі наряди працівників дорожньо-патрульної служби, що вартували автошляхи області на затримання вантажівки «Рено». За оперативним повідомленням, її водій обґрунтовано підозрювався у скоєнні страшної дорожньо-транспортної пригоди, що сталася у Києво-Святошинському районі й у результаті якої загинула людина. Водій автомобіля, що збив людину, з місця пригоди зник.