Наркоманию не зря называют бичом нашего времени, поскольку сейчас очень много молодых людей города Бердичева стают на скользкую дорожку белой смерти на кончике иглы. Несмотря на проведение комплексных оперативных мероприятий, направленных на борьбу с наркомафией, количество притонов и точек по продаже запрещенного продукта не уменьшается. Хотя как утверждает общая статистика, уменьшается количество официально зарегистрированных наркоманов.
В наше время все больше людей пытаются быстро сколотить себе состояние, не особо беспокоясь о таких мелочах, как соблюдение законности. Действительно, сидя за кассой супермаркета или стоя у станка в этой стране заработать нельзя, ведь настоящие деньги крутятся на черном рынке. Там, где продается все: от собственного тела до наркотических средств разной степени тяжести. Впрочем, одна молодая девушка с успехом смогла влиться в преступную схему распространения наркотиков, и активно занималась своим подпольным «бизнесом» до тех пор, пока не была задержана на таможне с крупной партией очередного «груза».
Платити за обслуговування своїх будинків бердичівляни вже найближчим часом будуть більше. Протягом кількох місяців у місті проводяться громадські слухання з приводу підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
у місті пройшли вибори до Бердичівської міської Ради депутатів трудящих. У виборах депутатів взяло участь 99,99 відсотка від загального числа зареєстрованих виборців. В усіх виборчих дільницях за кандидатів блоку комуністів і безпартійних голосувало 99,92 відсотка від загального числа виборців, що взяли участь у голосуванні. Проти кандидатів у депутати проголосувало 0,08 відсотка.
1918 р. —
німецькими військами, що окупували Бердичів, було надіслано "Сводку гетьманского генерального штаба о дислокации оккупационных войск", за якою німецькі частини, зокрема, 1-а кінна дивізія, повинні були охороняти залізницю і вести етапну службу в районі Бердичева.
Літо – це не тільки безтурботний відпочинок для тисячі школярів від навчання. Це ще й велике випробування для нас, дорослих. Залишається позаздрити жителям Краматорська та ще кількох українських міст. Там для підлітків введена комендантська година. Така міра покарання дозволила у вечірній час прибрати з вулиць вороже налаштовані полчища школярів. Надані самим собі, молоді люди частенько випивають, «курять травку» і потім перетворюються на справжні полчища гунів, які все на своєму шляху змітають.
Проїжджаючи чи проходячи головною вулицею міста, кожен з нас неодноразово звертав увагу, як киплять ремонтні роботи коло кафе «Каскад». Воно декілька років не працює. І от вже цього літа у всіх охочих бердичівлян з’явиться можливість відвідати цей заклад, але під іншою назвою. Новий власник кафе зазначив, що ремонтні роботи планують закінчити десь через три тижні.
15 червня Бердичівська територіальна первинна організація Українського товариства сліпих відзначила своїх 50 років. З цього приводу в її стінах зібралось багато гостей та працівників. На святі були присутніми заступник бердичівського міського голови Іван Демусь, начальник управління праці та соціального захисту населення Бердичівської міської ради Олег Павліківський, депутат обласної ради Олександр Ревега та інші гості з Бердичева та Житомира.
Погляд зблизька на проблеми людей часто допомагає чиновникам їх вирішити. Там, в кабінетах, не видно як живуть українці, які в них проблеми. Посадовці не знаючи ситуації в тій чи іншій області часто приймають рішення від яких потерпають в першу чергу мешканці. Щоб люди знайшли спільну мову з владою і разом вирішували всі питання, в різні куточки України Уряд відправив своїх людей.
Житомирские коммунисты все ещё планируют спасти от переноса памятник Ленину на площади Соборной.
Как стало известно «Журналу Житомира», инициативная группа житомирской КПУ намерены 21 июня 2012 года возле городского совета провести акцию протеста против сноса памятника Ленину.
у Бердичеві урочисто відкрито нову цифрову телефонну станцію ємністю 1760 номерів (АТС-4). На відкритті були присутні поважні гості: заступник голови обласної адміністрації Петро Закусило, голова райдержадміністрації Микола Коваль, директор Житомирської дирекції ВАТ "Укртелеком" Василь Гандабура, міський голова Бердичева Василь Мазур та інші. Перший телефонний дзвінок з нової станції у день її відкриття здійснив мер міста Василь Мазур: телефонні дзвінки відбулись до міст Києва та Житомира. Легендарний бердичівлянин пан Лев Тартаковський, до якого зателефонував мер у Німеччину, так і не отримав привітання (підняла слухавку його знайома), але дзвінок таки-ж відбувся! Так у місті розпочалась цифровізація проводового телефонного зв'язку.
1920 р. —
в селі Чехи (нині село Дубівка Бердичівського району) в сім'ї робітника народився Сікорський Микола Онуфрійович (1920-1990) – червонофлотець, учасник Великої Вітчизняної війни. Воював під Ленінградом, Сталінградом, на Дніпрі в складі річкових флотилій і на першому Білоруському фронті. Був двічі поранений. За високу військову майстерність 7 березня 1945 року Указом Президії Верховної Ради СРСР від 7 березня 1945 року Миколі Сікорському присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Після війни проживав у місті Євпаторія (Крим), помер 24 жовтня 1990 року. Детальніше...
1917 р. —
в Бердичеві пройшла масова антивоєнна демонстрація під гаслами: "Геть імперіалістичну війну!", "Мир без анексій і контрибуцій!". Начальник штабу Південно-Західного фронту повідомляв головнокомандуючого про антивоєнні настрої солдатів бердичівського гарнізону, зокрема 2-го гвардійського корпусу, який під впливом більшовицьких агітаторів, прибулих з Петрограда, все настійливіше вимагав припинення війни.
На базі навчально-виховного комплексу №10 днями відбулось урочисте закриття зміни пришкільного табору “Веселка”, що діяв тут повних два тижні. 148 дітей відвідували протягом цього часу табір, відпочивали, розважалися, змагалися у конкурсах з іншими школами. Діти розповідають: сподобалось усе, але є те, що вони запам’ятають надовго.
День медичного працівника — свято однієї з найблагородніших професій у світі, це всенародне свято. Такими словами розпочалися урочистості з нагоди Дня медика в районному Будинку культури. Сьогодні на Бердичівщині працює 500 медичних працівників, більша половина яких першої та вищої категорій. А це — показник високої професійності, зазначила у вітальному слові головний лікар Центральної районної лікарні Дарія Луцька.
Проблему Агатівської дороги, що проходить вздовж села, люди називають вічною. Більше семи років тут проїжджають вантажні автомобілі, що возять щебінь та інші породи з Райківського кар’єру. Дорогу розбили вщент, а ремонтувати нікому, жаліються селяни.
Щороку у третю неділю червня поздоровлення за свою щоденну і самовіддану працю приймають представники професії, яка належить до числа найблагородніших, - це медичні працівники. Усі, хто причетний до цієї галузі, зібрались на урочистості та концерт у міському Палаці культури ім. О.Шабельника.
Добігає кінця останній, третій тиждень роботи пришкільних таборів у Бердичівському районі. Весь цей час педагоги створювали гарні умови для змістовного дозвілля та оздоровлення своїх учнів.
Заняття спортом — це запорука здоров’я. Так вважають працівники міського центру “Спорт для всіх”. Днями вони влаштували спортивно-розважальні змагання для вихованців пришкільних таборів Бердичева. На спортмайданчик по вул. Свердлова прийшла більшість шкіл на чолі із вихователями та вчителями фізкультури. Серед учасників спортивних змагань були і вболівальники. Найактивнішими виявилися учні 5-ї школи, які підтримували однокласників речівками та плакатами.
у Бердичеві запрацювала перша приватна служба радіо-таксі – виклику машини таксі за допомогою телефону. Нею стала фірма "Лана", що використовує у своїй роботі скорочений номер телефону -062 (у 2010 році номер виклику змінився на 1562). Через деякий час з'явились і інші служби радіо-таксі – "Марс", "Лотос", "Еліт". Але "Лана" впродовж наступного десятиліття залишилась найбільшою та найпопулярнішою службою у Бердичеві.
1925 р. —
відповідно до постанови ВЦ ЦВК (про ліквідацію губернії і встановлення переходу на триступеневу систему управління "район-округ-центр") Бердичівський повіт, що проіснував з 1845 року, перетворено на Бердичівський округ. До складу округу увійшло 12 районів: Андрушівський, Бердичівський, Вчерайшенський, Козятинський, Любарський, Махнівський, Плисківський, Погребищенський, Ружинський, Уланівський, Чуднівський та Янушпільський (Іванопільський).
В пятницу, 15 июня, сборная Украины во втором туре проиграла сборной Франции со счетом 0:2.
Матч начался, и сразу же прервался. Страшный ливень заставил игроков и судей убегать в подтрибунное помещение, а болельщиков искать укрытие под крышей. Так что игру пришлось ждать еще час.
бердичівською радіостанцією, що нещодавно була введена у дію, прийнято першу інформацію з міста Харків, який на той час був столицею України. На радіостанції слухачем (оператором) працювала Поліна Романівна Корченюк – єдина жінка-радіотелеграфіст.
1918 р. —
до Бердичева повернулись кармеліти: о. Казимір від Непорочного Зачаття – настоятель, о. Непомуцен від св. Іллі та о. Бертольд від Найсвятішого Серця Ісуса. Кармеліти повернули право власності на свій монастир, керували парафією та були охоронцями санктуарію в тяжких післяреволюційних умовах до 1926 року – року, коли на базі монастирських споруд було утворено соціально-історичний музей та державний заповідник. Згодом – у 1931 році Маріїнський костел було закрито і передано до заповідника як екскурсійний об'єкт.