У рамках всеукраїнської акції “16 днів проти насилля” та за ініціативи депутатки Бердичівської міської ради Анни Левандовської у місті відбулася тематична виставка під назвою “Річ у тім”. Експонати для неї – реальні людські історії – були зібрані та впорядковані організатором – Національною поліцією України. Головна мета виставки – привернення суспільної уваги до проблеми домашнього насильства.
Участь у створенні експозиції взяли українські зірки: акторка Ірма Вітовська, телеведуча Марія Єфросініна, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, співачка Злата Огнєвіч, письменниця Софія Андрухович та інші. Вони озвучили розповіді людей, постраждалих від насильницьких дій з боку своїх рідних. У кожній історії увагу акцентовано на звичайних, здавалося б, побутових предметах – дитячому самокаті, новорічній гірлянді, в’язальних спицях, які в руках агресорів перетворювалися на знаряддя знущань.
На зупинках громадського транспорту – кінцевих та з великим пасажиропотоком – розміщено тимчасові графіки руху маршрутних засобів у “червоній” зоні. Діятимуть вони до кінця карантинних обмежень відповідного рівня епідеміологічної небезпеки. У подальшому, зі сформуванням усталеної маршрутної сітки, по Бердичеву встановлять стаціонарні інформаційні стенди.
Наразі ознайомитися з тимчасовими графіками можна не лише на вищевказаних зупинках, а й на офіційному сайті Бердичівської міської ради за посиланням . Окрім того, за допомогою мобільного додатку “DozoR City”, пасажири можуть в онлайн-режимі відстежувати рух транспортних засобів та дізнаватися про фактичний час їхнього прибуття. Також програма дозволяє побачити кількість техніки на маршруті.
Хаг Самеах! Ханука Самеах! На Центральній площі Бердичева лунали вітання зі святом Хануки. Біля символічної Менори присутні згадували, як у результаті 4-ї Сирійської війни Юдея стала провінцією держави Селевкідів. Євреї не бажали піддаватися впливу елліністичної культури, і це не влаштовувало селевкідського базилевса. Зрештою, його представники вторглися до єврейського храму і спаплюжили святая святих, внісши туди кров убитої свині. І тоді батько та його п’ятеро синів із династії Хасмонеїв підняли повстання, в якому євреї здобули перемогу.
Жертівник було очищено, з дерева вирізьбили новий храмовий світильник Менору. Неопоганеної загарбниками олії, аби запалити Менору, залишилося всього на один день, але Бог зробив диво: світильник горів цілих вісім днів. За цей час вдалося виготовити необхідну кількість олії...
У Бердичівській поліклініці для пацієнтів запрацював новий кол-центр
Через перенавантаження реєстратури Бердичівської поліклініки шалено великою кількістю вхідних дзвінків, яку раніше працівники фізично не мали змоги опрацювати, у медичному закладі запустили роботу кол-центру.
В останню суботу листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, бердичівляни традиційно прийшли до пам’ятника-стели, що на розі Козацької і Чуднівської, аби вшанувати пам'ять закатованих, замучених, знищених голодною смертю своїх земляків. Цьогоріч виповнюється 100 років із часу першого голоду в Україні 1921-1923 років та 75 літ від масового голоду 1946-1947 років. Їх жертвами стали сотні тисяч українців…
Голодомор – це геноцид, найлегший спосіб упокорення українського селянства, котре чесно жило й працювало на багатих врожаями землях; голодомор – то великий злочин, при усвідомленні якого й нині здригається душа.
У мальовничому Слободищі (котре розкинулось недбало на пагорбах) Швайківської територіальної громади, що на Бердичівщині, відбулась довгоочікувана у селі подія: відкриття дошкільного навчального закладу «Сонечко».
Цей новий, просторий, обладнаний відповідно до сучасних вимог садочок будували протягом довгих 30 років.
Радісно каже голова Швайківської територіальної громади і дякує усім причетним до реконструкції «великого будівництва».
Булінг, його види, шляхи протидії та історії покарань із судової практики – це стало темою нещодавнього спілкування голови Бердичівського міськрайонного суду з учнями спеціалізованої загальноосвітньої школи №8.
Нагадаємо, що це був уже другий правопросвітницький захід нашої судової установи, проведений в онлайн-форматі. Два тижні тому дев’ятикласники СЗОШ №8 слухали розповідь судді Людмили Хоцької про юридичну відповідальність неповнолітніх. Під час підготовки до першої зустрічі навчальний заклад поцікавився, а чи не може суд поговорити з дітьми ще й на тему булінгу. Нашою відповіддю було: «Звісно, може!», однак слід було іще відшукати у щільному графіку судових засідань на це час. І він таки знайшовся!
85 сучасних ноутбуків передали освітянам бердичівської громади народний депутат України Богдан Кицак та голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. Техніку було придбано за державною програмою «Ноутбук – кожному вчителю». Бюджет громади взяв участь у Програмі 30%-м співфінансуванням. Під проєкт, ініційований міністерствами освіти та цифрової політики України, потрапили 14 місцевих загальноосвітніх шкіл. Вони й отримають нові ґаджети.
Зі слів міського голови Сергія Орлюка, у сьогоднішньому інформатизованому світі ноутбуки є необхідними для результативної праці вчителів. Завдяки новій сучасній техніці педагоги мають змогу вдосконалювати свої вміння та навички, створювати різноманітні навчальні програми, знаходити цікаву інформацію та застосовувати її на власних уроках...
У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”. Основними завданнями цієї акції є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.
Насильство – це одне з найбільш систематичних і широко розповсюджених порушень прав людини, що у боротьбі за життя, безпеку людини, у тому числі – в родинному колі. Першочергове завдання кожного – ефективно протидіяти цьому явищу, зупинити так званий “біг поколінь по колу”...
Згідно Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, Постанови Кабінету Міністрів України № 1045 від 01. 08. 2006 р. та інших нормативно-правових актів, процедура видалення зелених насаджень на території бердичівської громади відбувається у кілька етапів, інформують в управлінні ЖКГ.
Насамперед, юридична або фізична особа звертається до Бердичівської міської ради з відповідною заявою. На вказаний у документі об’єкт виїздить профільна комісія, до складу якої входять представники Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Понад три десятки рішень ухвалили на останньому засіданні члени виконавчого комітету. Так, з-поміж іншого, було затверджено план заходів із підготовки та відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю. Активісти громадських організацій, в яких опікуються вирішенням питань даної категорії населення, отримають Грамоти Бердичівської міської ради та грошові винагороди. Буде придбано й роздано подарункові набори та солодощі: їх отримає 1 136 представників організацій осіб з інвалідністю (за поданням керівників) та 212 осіб, котрі перебувають на обліку у Центрі надання соціальних послуг. Окрім того, у самих організаціях відбудуться заходи з урахуванням вимог карантину.
Суд постановив кінцеве рішення у кримінальному провадженні щодо 68-річного бердичівлянина, який узимку минулого року під час конфлікту на вулиці двічі ударив сусіда молотком по руці. За нанесення легких тілесних ушкоджень чоловік має сплатити 850 гривень штрафу і 5 000 моральної шкоди.
Протягом усього слідства обвинувачений заперечував свою вину. Розповів, що конфліктує з потерпілим уже років 17 і що причини їхніх суперечок щоразу різні. Зокрема, 15.02.20 р. близько пів на восьму ранку сусід із мисливським патронташем пробігав повз його будинок, а у відповідь на звертання першим на нього напав, через що й довелось відмахуватись молотком...
І це вже стало неабиякою гарною традицією! Восени Валентин Демченко та його товариші очікують цю саму пору, найбільш сприятливу для процесу зариблення. Адже осінній мальок, кажуть, найкраще пристосовується до природніх умов й перевозити його простіше.
«А на душі так добре, так гарно!»- каже, набираючи у відра мальок карася, пан Валентин. Щойно цю справу втілюють у життя, а у планах і думках вже й наступне зариблення.
Нелегкі часи нині, але, сподівається пан Валентин, і члени спортивного клубу, й небайдужі бердичівляни підтримуватимуть таку потрібну справу, й зарибку можна буде купувати іще більше!
Укласти угоди щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж закликає споживачів газорозподільна компанія АТ “Житомиргаз”. Про це під час зустрічі із депутатами Бердичівської міської ради інформував директор технічний підприємства Сергій Колесник.
Зі слів газовика, з 2019 року в Україні дану послугу надають виключно на договірних засадах і не враховують у загальній структурі тарифу. А оскільки власники, балансоутримувачі та орендарі житла підписувати папери не поспішають, комунікації зношуються, піддаються деформації і корозії та, зрештою, стають причиною виникнення серйозних несправностей у системі газопостачання.
Із матерями дітей з інвалідністю зустрілися міський голова Сергій Орлюк та начальниця управління сім’ї та соціального захисту населення Наталія Омельянчук. Приводом для зустрічі послужило звернення щодо надання послуг КУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю»: матері, зокрема, скаржилися на те, що діти, яким, згідно індивідуальних планів реабілітації (ІПР), рекомендовано постійну фізичну реабілітацію, не отримують ці послуги у необхідній кількості через те, що графік занять складено без врахування тих самих ІПР. Те саме стосується занять із педагогами. Припустимо, якщо має бути три заняття на тиждень, то фактично проводиться одне. Більш того, у документах відображено, що було проведено N-ну кількість занять, а насправді значну частину з них не проводили взагалі. Директорка центру говорить, що реабілітологів на даний час не вистачає, нарікають матері, тим часом не так давно два фахівця вимушені були написати заяви на звільнення – не знайшли, начебто, спільної мови з керівництвом.
Бердичівські школи потроху повертаються до звичного режиму навчання: до двох шкіл (а це 15-а і Скраглівська гімназія) котрі й раніше провадили очне навчання, у понеділок-вівторок, 22 і 23 листопада додалось ще кілька загальноосвітніх шкіл, які відкрили двері здобувачам знань.
Щоб працювати без обмежень навіть у «червоній зоні» карантину, освітяни змушені виконувати постанову Кабінету Міністрів, згідно з якою 100% колективу мають бути вакциновані.
Сімейний лікар, терапевт і педіатр для дітей — перший і основний лікар для пацієнта. До нього варто звертатися за перших проблем із самопочуттям та на регулярній основі, для піклування про власне здоров’я. В Україні зараз є майже 14 000 лікарів, з якими ще можна укласти декларацію. Як їх знайти у Житомирській області та укласти декларацію?
502 сімейних лікаря, терапевта та педіатра, які працюють у Житомирській області, набирають пацієнтів та укладають з ними декларації. Про це свідчать дані електронної системи охорони здоров’я.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня. Відповідні дати затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 1166 від 02 листопада 2021 року.
Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 01 лютого до 09 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 01 березня.
Не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:..
У Бердичеві муніципальні інспекція разом з поліцією та працівниками ВЖРЕПу навідались до квартири жінки, на яку скаржились сусіди. Власниця помешкання в багатоквартирному будинку на вулиці Одеській утримувала багато собак, однак належного догляду і навіть харчування тварини не отримували.
Відео з місця події 21 листопада оприлюднили на сторінці Муніципальної інспекції Бердичева.
«Іноді любов буває вбивцею, з ефектом неосмисленого катування. Бердичівлянка, утримувала в квартирі понад нормову кількість собак, чим перетворила життя сусідів на жах. Після численних скарг, від людей, які вже втратили надію, муніципальна інспекція спільно з поліцейськими, працівниками ВЖРЕПу та небайдужими бердичівлянами врятували собак, від голодної смерті»...