Через неделю в Украине начинается призыв на срочную службу в ВСУ. Планируется призвать в ряды ВСУ порядка 4,5 тыс. новобранцев в возрасте от 20 до 27 лет.
В понеділок 28 березня в приміщенні міської ради відбудеться круглий стіл по розробці та презентації громадського бюджету.
До участі запрошуються громадські активісти, журналісти, представники громадських організацій, громадська рада, депутати, представники виконавчих органів Бердичівської міської ради.
29 березня 2016 року з 9.00 до 17.00 в приміщенні будинку офіцерів за адресою: м. Бердичів, вул. Червона гора, 7, буде працювати «мобільний соціальний офіс».
В роботі «мобільного соціального офісу» беруть участь фахівці:
У неділю, 27 березня, Україна переходить на літній час. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" на території України 27 березня 2016 року о 3 (третій) годині за київським часом запроваджується літній час переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину вперед.
24 березня – Міжнародний день боротьби із туберкульозом. За даними Міжнародної організації охорони здоров’я, понад 80 відсотків населення України є носіями туберкульозної палички. Ситуація з туберкульозом у всьому світі примушує світову спільноту вживати серйозних заходів по боротьбі із цією хворобою. В Україні протитуберкульозна служба чи не єдина, яка повністю забезпечена медикаментами. Але проблеми розповсюдження хвороби залишаються.
Ось прийшов час стартувати бердичівським КВНщикам в сезоні Одеської ліги КВН «взлЕт». Відігравши місяць тому фестиваль та пройшовши відбір до сезону на наших земляків чекає перша гра – 1/8 фіналу. Майже місяць бердичівляни готували новий матеріал, писали жарти, займались репетиціями, думали над новими ідеями. І ось прийшов час все це продемонструвати для глядача.
22 березня 2016 року Райківську виправну колонію (№73) з робочим візитом відвідали заступник Голови ДПтС України Сергій Оміновський, в.о. начальника управління виробничої діяльності апарату ДПтС України полковник внутрішньої служби Сергій Кузьменко та начальник інспекції (гірничо-технічної) відділу з керівництва підприємствами установ та організації виробничої діяльності апарату ДПтС України підполковник внутрішньої служби Сергій Гурський, які у супроводі т.в.о. начальника управління ДПтС України в Житомирській області полковника внутрішньої служби Анатолія Іскоростенського побували в Райківському гранітному кар’єрі, що знаходиться на балансі підприємства колонії.
23 березня 2016 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, земельних відносин та екології в роботі якої взяли участь голова районної ради Максим Самчик, заступник голови районної ради Олена Рудик, голова районної державної адміністрації Євген Томашевський, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Димидюк, сільські голови, представники фермерських господарств та засобів масової інформації.
На порядок денний були внесені питання про розгляд листів директорів фермерських господарств щодо допомоги у вирішенні питання оренди земельних ділянок(невитребуваних паїв), які знаходяться на територіях Гальчинської, Осиківської сільських радах, та лист директора ТОВ «ГРАНТКАР’ЄР» щодо розгляду питання про надання погодження на отримання спеціального дозволу на користування надрами Райківського родовища ділянки кар’єру №1 та підписання відповідної угоди про оренду цієї земельної ділянки.
Декілька днів тому у Вінниці відбувся Відкритий Чемпіонат Вінницької області з кікбоксингу по версії WAKO. У змаганнях взяли участь понад 170 боксерів з Вінницької, Житомирської та Тернопільської областей.
Успішно виступили у цих змаганнях вихованці ДЮСШ імені Віталія Лонського під керівництвом тренера Олега Коденського.
Наші земляки здобули три найвищі нагороди у Чемпіонаті.
Майже 10 років тому, навчаючись на першому курсі університету та вивчаючи предмет «Основи журналістики», дізналась про існування Національної спілки журналістів України та про її діяльність.
У моєму розумінні чітко заклалось, що це позапартійне об'єднання журналістів та інших працівників ЗМІ, які професійно займаються улюбленою справою. Була переконана, що Спілка сприяє розвиткові журналістики в Україні та захищає соціальні, економічні та творчі інтереси мас-медійників. Студенткою вирішила, що обов’язково вступлю у її ряди, треба лише до цього вирости в професійному плані. Бо, на мою думку, не кожен, хто нетривалий час щось пише чи фотографує, гідний входити до об'єднання.
Пробувши певний час позаштатним кореспондентом одного з місцевих видань, а згодом пропрацювавши майже рік редактором міськрайонного інформаційного тижневика «Бердичівський погляд», вступила до складу НСЖУ. Вірила, що разом з колегами-журналістами міста ми розвиватимемо інформаційний простір, сприятимемо утвердженню принципів журналістської етики та зможемо дати гідну відсіч усім, хто втручатиметься у нашу професійну діяльність. Але зрозуміла, що це просто ілюзії…
Чоловік перевозив із собою пістолет та 17 набоїв. Вилучене направлено на експертне дослідження. У рамках розпочатого досудового розслідування з’ясовується походження небезпечних предметів.
Під час відпрацювання Бердичівського району на автодорозі Бердичів – Вчорайше поліцейські зупинили мопедиста, який виявився раніше судимим 35-річним жителем райцентру. Під час поверхневого огляду у кишені верхнього одягу керманича було вилучено предмет,
За січень-лютий 2016 року фахівцями Центру обслуговування платників Бердичівської ОДПІ надано близько 1000 адміністративних послуг.
Найбільш затребуваними послугами серед громадян та суб’єктів господарювання за звітний період є отримання картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – 548. Також надано 72 витяга з реєстру платників єдиного податку та зареєстровано 120 книг обліку розрахункових операцій.
Громадяни та суб’єкти господарювання, завітавши до інспекції, мають змогу ознайомитися з
Подія непересічна, знакова, така, що дасть старт до нових здобутків у спорті та неодмінно позначиться на розвитку фізичної культури у місті і ставленню у ньому до здорового способу життя взагалі… Так ті, хто зібрався біля колишнього кінотеатру ім. Фрунзе, оцінюють відкриття в оновленому приміщенні дитячо-юнацької спортивної школи ім. В. Лонського. Як вже не раз траплялося у Бердичеві, скептики гадали, та сталося не так, як гадалося: це приміщення не продали, не віддали під пиво й чіпси, а подарували нове життя, ремонт у ньому не перетворився на довгобуд, а місцева дітвора отримала простору базу для зайнять спортом. Заклад нарекли ім’ям особистості, котру спортсмени різних поколінь вважають не лише Тренером з великої літери, а й Наставником, Патріотом, Людиною – славетного творця відомої у всьому світі системи підготовки стрибунів у висоту Віталія Лонського. Особливістю цього будівництва стало те, що дружня команда дорослих спрацювала на благо численної і потужної команди маленьких та юних спортсменів, вірячи у те, що успіхи минулих поколінь бердичівських легкоатлетів, борців, пловців, боксерів, баскетболістів, футболістів, тенісистів, представників інших видів спорту не кануть у Літу, а знайдуть (вони вже знаходять) своє відображення в успіхах талановитої молоді.
Сьогодні, 25 березня, працівники прокуратури області побували у Бердичівській загальноосвітній школі-інтернаті I-III ступенів і привітали іменинників – учнів 10-го та 11-го класів.
1993 р. — за значні успіхи в збиранні, вивченні та збереженні пам’яток духовної та матеріальної культури, високий рівень дослідницької, пропагандистської і культурно-виховної роботи історичний музей села Терехове Бердичівського району удостоєний звання “Народний музей”.
1931 р. — розглянувши доповідну записку директора Бердичівського краєзнавчого музею Тодоса Миколайовича Мовчанівського, бюро Українського комітету охорони пам’яток культури ухвалило рішення “Про цільове державне фінансування розкопок Райковецького городища, залучення до них провідних археологів України”. Так розпочались археологічні дослідження комплексу давньоруських пам’яток біля села Райки Бердичівського району, які тривали у 1929-1934 та 1945-1955 рр.
Про відродження українського села шляхом забезпечення людей роботою, збільшення прибутковості сільського господарства та відходу від сприйняття України як сировинної зони, говорили в стінах бердичівської РДА 24 березня. На Бердичівщину прибули аграрії-учасники семінару «Свій до свого: кооперативні можливості для Житомирщини».
Презентували присутнім концепцію відродження кооперативного руху та діяльність Першого національного кооперативу експерти у сфері розвитку громад: директор Благодійного фонду «Зміцнення громад», член правління Українського форуму благодійників Тетяна Василик, заступник голови Першого національного аграрного кооперативу Іван Павльо, віце-президент Українського кооперативного альянсу Оксана Зазимко, керівник транспортного напрямку Першого національного аграрного кооперативу Андрій Сапіженко та доктор соціальної економіки, доцент папського Григоріанського університету (Рим), Президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда.
«Повір у себе, і в тебе повірять інші» - таку назву має конкурс, що проводиться Бердичівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Його перший етап триватиме у нашому місті до 15 квітня 2016 року. Конкурс проводиться для дітей з особливими потребами, віком від 6 до 17 років.
Кожен учасник може бути представлений не менше, як двома художніми роботами в жанрах декоративно-прикладного, ужиткового та образотворчого мистецтва.
Поки що на розгляд членів журі представлено більше десяти різних робіт, які вражають своїм рівнем довершеності та художнього виконання.
Організатори прагнуть, щоб про конкурс дізналися якомога більше дітей та продемонстрували свій талант.
Циклова комісія викладачів хорового диригування бердичівського педколеджу організувала студентсько-учнівську науково-практичну конференцію «Хорове мистецтво України: історія та персоналії».
Про культуру і музику, виникнення і розвиток професійної хорової музики в Україні та на Житомирщині, видатних диригентів та пісні всенародного звучання розповідали у своїх виступах студенти, учні музичної і загальноосвітніх шкіл.