Бердичівський Палац спорту приймав відкритий чемпіонат Житомирської області з кіокушинкай карате серед дітей, молодших юнаків та молодших дівчат, юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, чоловіків та жінок у відкритих вагових категоріях, у розділах «показові виступи» та «куміте».
У змаганнях взяли участь 265 учасників (12 команд) з Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Київської та Полтавської областей. Бердичівська громада, яку представляли 55 учасників, посіла 4 командне місце.
Під час урочистої частини звучали подяки на адресу спортсменів за гідні виступи, тренерів — за професіоналізм і відданість справі, Сил Оборони України — за можливість жити, займатися спортом і змагатися...
На засіданні робочої групи з розгляду звернень щодо видачі паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Бердичівської МТГ одним з опрацьованих питань було розміщення тимчасових споруд по вулиці Одеській, 55. Мешканці будинку на загальних зборах жильців протокольно підтвердили свою згоду на встановлення восьми кіосків, повідомив начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин Бердичівської міської ради Олег Савицький. Організація цих пунктів продажу із встановленням малих архітектурних форм передбачає і благоустрій прилеглих територій, зазначили на засіданні.
Сприяння узаконенню підприємницької діяльності, боротьба зі стихійною торгівлею, створення нових робочих місць, поповнення бюджету громади та збільшення суми військового збору на підтримку Сил Оборони — ці та низку інших вигод від встановлення кіосків вбачає керівництво громади. Бердичів дійсно зацікавлений у розвитку законного бізнесу, підкреслив Бердичівський міський голова Сергій Орлюк.
Слідча суддя обрала тримання під вартою без визначення розміру застави строком на 60 днів як запобіжний захід мешканці Бердичівського району, підозрюваній у вчиненні крадіжок повторно, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України). Так суд повністю задовольнив клопотання слідчого, підтримане прокурором у судовому засіданні.
Як відомо з матеріалів слідства, 37-річну жінку підозрюють у тому, що вона, перебуваючи у помешканнях двох бердичів’ян з дозволу господарів, викрала два мобільні телефони та гроші у сумі 6 тис. грн, таким чином скоївши тяжкий злочин.
Дослідивши докази, суд дійшов висновку, що ризики, вказані прокурором, доведені. Серед них – ризики впливати на свідків та потерпілих, переховуватись від органів досудового розслідування, вчиняти інші правопорушення. Щодо підозрюваної наразі на розгляді в суді перебуває кримінальна справа щодо вчинення трьох правопорушень, серед яких шахрайство.
Вчора міський голова Бердичева проводив прийом громадян.
До нього прийшли шестеро обурених бердичів’ян, які працюють на ринку «Червона Гора». Вони вимагали від міської влади прогнати стихійний ринок на Одеській 40/1, що заважає їм працювати та переманює клієнтів.
Раніше ми чи не щотижня писали про стихійну вуличну торгівлю, яка прекрасно себе почуває у місті. Законослухняні громадяни орендують собі прилавки на ринках, сплачують податки, проходять постійні перевірки якості продукції, яку вони пропонують людям...
Бердичівський фаховий коледж промисловості, економіки та права увійшов до числа переможців масштабного урядового проєкту «100 майстерень», ініційованого Міністерством освіти і науки України. Завдяки державній підтримці заклад отримає субвенцію у розмірі 7 мільйонів 363 тисяч 800 гривень, що буде спрямована на модернізацію матеріально-технічної бази.
У рамках проєкту в коледжі буде оновлено майстерню за напрямом «Металообробка, виготовлення виробів з металу та ремонт обладнання». Це дозволить створити сучасний навчальний простір для здобуття професійних навичок, що відповідають реальним запитам ринку праці.
Цьогоріч минає 80 років від того дня, коли союз демократичних країн здобув перемогу над нацистською віссю зла, змусивши Третій Райх капітулювати у найкривавішому конфлікті ХХ століття. 08 травня бердичівська громада та вся Україна вшановують пам’ять мільйонів жертв, полеглих у роки Другої світової війни, і віддають належне героїзму українського народу, його внескові у перемогу Антигітлерівської коаліції.
До вшанування пам’ятної дати на Алеї Пам’яті Захисникам і Захисницям України та біля меморіалу «Слава Героям!» долучилися начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, заступниця міського голови Олена Петрівська,...
Слідча суддя розглянула у судовому засіданні та задовільнила клопотання слідчого поліції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення застави підозрюваному у пограбуванні бердичів’янина (ч. 4 ст. 186 КК України) строком на 60 днів. Ухвала суду може бути оскаржена.
Як відомо з клопотання слідчого, 37-річний житель Бердичева, який раніше засуджений за крадіжку та перебував на іспитовому терміні, вчинив тяжкий злочин щодо іншого бердичів’янина: вранці у під’їзді одного з будинків він вдарив чоловіка в обличчя та силоміць забрав його сумку з телефоном. Після скоєного підозрюваний втік.
Правопорушення, у якому підозрюється чоловік, кваліфіковано за ч. 4 ст. 186 – це відкрите викрадення чужого майна, поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, вчинене в умовах воєнного стану. За такий злочин, який належить до тяжких, передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 10 років.
Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером № 274/3132/25.
Бердичівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє про початок проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в Житомирській області. Захід здійснюється з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2025 рік.
На території Бердичівського району кампанія відбудеться в період з 16 по 18 травня 2025 року, шляхом наземного розподілу принад з вакциною. Розповсюдження здійснюватиметься на територіях мисливських угідь (узліссях, узбіччях доріг, берегах річок, сільськогосподарських угіддях, а також у лісових масивах – на перехрестях доріг та територіях вирубок).
Десять звернень мешканців бердичівської громади розглянув протягом особистого прийому Бердичівський міський голова Сергій Орлюк.
Дорога по провулку Космічному вимагає ремонту — з таким колективним зверненням від мешканців прийшла на прийом бердичівлянка. Міський голова доручив керівництву управління ЖКГ забезпечити підсипку та грейдерування згаданої ділянки дороги. Аналогічне питання стану ґрунтової дороги, тільки вже по ІІ провулку Червоному, порушив інший відвідувач.
У будинку по вулиці Житомирській фактично проживають лише дві родини, які сплачують квартплату, повідомили на прийомі їхні представниці. Дерев’яні сходи до будинку, продовжили, давно потребують капремонту, адже їхній стан загрожує безпеці мешканців...
Бердичівська молодь неодноразово вражає своєю старанністю й наполегливістю.
Вони невтомно працюють у різних сферах і гідно прославляють малу Батьківщину.
Яскравий приклад — Володимир Продеус, студент медичного коледжу, який тріумфував на чемпіонатах України з бодібілдингу. Завдяки щоденній праці над собою він досяг вражаючої фізичної форми та виборов чотири золоті медалі одразу на двох всеукраїнських змаганнях.
Зокрема, у суботу, 3 травня, на чемпіонаті України UFBF Володимир здобув перемогу у таких категоріях:
1 місце – Bodybuilding Juniors (юніори)
1 місце – Classic Physique до 178 см
А вже в неділю, 4 травня, на NPC Nation Power Cup спортсмен підтвердив своє лідерство:..
Проєктом рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради «Про готовність Бердичівської міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді до початку купального сезону 2025 року» купальним сезоном поточного року визначено період з 09 червня по 31 серпня. У разі оголошення повітряної тривоги забороняється відвідування водних об’єктів, що розташовані у межах Бердичівської міської територіальної громади, для організації купання та відпочинку населення біля води.
З-поміж іншого, ухвалений проєкт рішення містить низку доручень:
Бердичівський міський голова Сергій Орлюк скликав робочу нараду щодо протидії пожежам на полігоні ТПВ. Нарада відбулася за участі заступниці міського голови Наталії Палкіної, начальниці управління ЖКГ міської ради Наталії Нехворовської, начальника Бердичівського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області Володимира Рейка, керівника 2 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Житомирській області Андрія Бєглого, співвласника ТОВ «Полісся Екосфера» Віктора Колісниченка.
Серед основних питань, які обговорили у ході наради, — нестача на території сміттєвого полігону ємностей для зберігання запасів води, необхідної для швидкого реагування у разі загоряння, та відсутність кваліфікованих вузькопрофільних спеціалістів-бульдозеристів, що пов’язано з мобілізаційними процесами.
23 проєкти рішень розглянули члени виконавчого комітету Бердичівської міської ради протягом чергового засідання.
Одним з проєктів рішень одностайно погоджено оголосити конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у Бердичівській міській територіальній громаді.
У зв’язку з виплатою грошової компенсації та придбанням впорядкованого житла громадянами, які перебували у пільговій черзі інвалідів війни, ухвалено зняття їх з квартирного обліку.
Начальник Бердичівської РВА Людмила Димидюк провела розширену оперативну нараду з представниками силових структур, органів місцевого самоврядування, керівниками медичних закладів та відповідальними службами району. Мета заходу – володіти повною інформацією про оперативну ситуацію в регіоні, скоординувати дії усіх структур у вирішенні нагальних проблем.
На початку наради Людмила Димидюк представила нового виконуючого обов’язки начальника Бердичівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – Олега Анатолійовича Андрійчука.
З 14 травня в Україні розпочинається основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до 25 червня. Це важливий етап вступної кампанії для абітурієнтів, які прагнуть здобути вищу освіту на бакалаврському рівні (а для медичних спеціальностей — магістерському).
Усі учасники, які встигли зареєструватися до 3 квітня, отримають запрошення на НМТ до 7 травня. Запрошення з’являться в персональних кабінетах, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування. Важливо своєчасно перевірити кабінет, аби не пропустити ці ключові дані.
З міркувань безпеки інформація про пункти тестування не оприлюднюється публічно. Організатори закликають учасників утриматися від поширення адрес пунктів проведення тесту в соціальних мережах та інших відкритих джерелах.
5 травня у Бердичівському міськрайонному суді відбулося підготовче судове засідання у кримінальному провадженніза обвинуваченням двох громадян у скоєнні терористичного акту за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 258 КК України).
За результатами підготовчого засідання суд призначив кримінальне провадження до судового розгляду суддею одноособово, у відкритому судовому засіданні о 14:00 15 травня 2025 року. У засідання, окрім усіх учасників провадження, також будуть викликані свідки у справі.
Нагадаємо, у вчиненні теракту обвинувачено мешканку м. Бердичева 2001 р.н. та жителя Києва 1983 р. н. За матеріалами слідства, спільники діяли під керівництвом ворожих спецслужб: жінка виготовила вибухівку, а чоловік встановив на неї програмне забезпечення, приніс та розмістив біля входу у приміщення ТЦК і СП у м. Бердичеві. Згодом через дзвінок з мобільного телефону вибухівку було підірвано.
Один із клієнтів державного “Ощадбанку” зіткнувся з неочікуваною ситуацією: на його заблокованій банківській картці виникла заборгованість. Як виявилося, борг нараховувався за платний сервіс SMS-інформування. Цей випадок викликав обговорення та спонукав представників банку надати роз’яснення щодо послуги та способів відмови від неї.
Борг за SMS-сповіщення: чому виникла заборгованість на заблокованій картці
Як розповів клієнт “Ощадбанку”, на його заблокованій картці з’явився борг у розмірі 15 гривень. Після звернень до онлайн-підтримки з’ясувалося, що ця сума була нарахована за послугу SMS-інформування, яка, за словами клієнта, була підключена йому автоматично при отриманні картки.
Найкращий варіант, де сховатися під час повітряної тривоги, - спеціально облаштоване укриття. Але якщо його немає поруч, не варто поспішати ховатися будь-де, бо деякі місця можуть становити загрозу.
Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), передає Укрінформ.
«Де ховатися під час обстрілу, щоб бути у безпеці? Краще перечекати: в обладнаному укритті. Їхнє розташування можна знайти у мобільному додатку «Дія», розділ «Незламність»; на підземній станції метрополітену; у підземному паркінгу або переході; зрештою – у канаві, траншеї чи вздовж високого бордюру, фундаменту, бо навіть невелике заглиблення зменшує ризик ураження», - йдеться у повідомленні.