Ну що ж: здається, ще один турнір на призи братів Кличків залишився позаду. Цьогоріч він зібрав усі «рекордні» лаври – і за кількістю країн-учасниць (їх налічувалось аж 16), і за кількістю боксерів, які вирішили поборотися за золоті медалі, путівки на престижні змагання і почесні звання (таких до Бердичева прибуло 153). Доволі впевнено слава про міжнародний боксерський форум категорії «А», що приймає у себе Бердичів, поширюється світом. Потрапити на тутешній ринг прагнуть вже і в Європі, і в Азії, і навіть у далекій Африці. Цим фактом не може не пишатися головний натхненник турніру Василь Мазур. Чи не найулюбленіше дітище Бердичівського міського голови збирає лише кращих боксерів з різних країн: місто має за честь влаштовувати таке масштабне дійство, молоді бійці пишаються участю у турнірі, перемога в якому відкриває шлях до найвищих ешелонів світового боксу.
у відділі літератури з мистецтва Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича відкрилась персональна виставка бердичівської художниці Ольги Дзюрбей під назвою "Філософія життя". На виставці Ольга Олександрівна представила 60 картин сучасного авангардного мистецтва, серед яких "Пробудження енергії", "Гра", "Калейдоскоп почуттів", "Компроміс", "Нескінченність", "Бажання", "Подорож в невідоме", "Продовження життя" та інші. Детальніше...
1994 р. —
в Бердичеві помер Кащук Аркадій Павлович (1923-1994) – педагог, директор школи №11 м. Бердичева, що народився у селі Никонівка нині Бердичівського району Житомирської області. Ще в дитинстві Аркадій Павлович проявив неабиякі здібності до навчання. Відразу після Великої Вітчизняної війни, яку пройшов від початку та до кінця, розпочалася його педагогічна діяльність – спочатку він працює вчителем і директором Кикишівської семирічної школи Бердичівського району, а з 1962 по 1983 рік, більше двадцяти років, він працює директором восьмирічної школи №11 міста Бердичева. Багато років підряд Аркадій Кащук обирається депутатом Бердичівської міської ради народних депутатів. За багаторічну працю по навчанню та вихованню підростаючого покоління Аркадію Кащуку присвоєно звання Заслужений вчитель Української РСР. Похований Аркадій Павлович Кащук в Бердичеві у військовому секторі міського кладовища. Детальніше...
1947 р. —
на машинобудівному заводі "Комсомолець" відновив роботу єврейський драматичний колектив, що існував тут ще до Великої Вітчизняної війни. Ініціатором відновлення колективу став вчитель школи №8 І.Г. Френкель.
1941 р. —
всі випускники Бердичівського технікуму хімічного машинобудування захистили дипломні проекти, а ті, що залишилися, здали перевідні екзамени. З наступного дня і до самого звільнення міста від німецько-фашистських загарбників технікум не функціонував.
1893 р. —
за це число зберігся єдиний примірник газети "Бердычевский листок" (типолітографія Дененмана), що друкувалась в Бердичеві у ті часи.
Вісімнадцята сесія Бердичівської міської ради, яка відбулась напередодні Дня Конституції України, традиційно пройшла швидко й злагоджено. Усі винесені питання депутати попередньо вивчили на засіданнях постійних комісій, за що почули подяку від міського голови Василя Мазура.
У шанувальників перегляду кіно на свіжому повітрі знову з’явилася можливість відвідувати літній кінотеатр під відкритим небом. Сезон безкоштовних сеансів-2012 розпочався на минулих вихідних. Цього року місце зустрічі кінолюбителів змінилось. На відміну від п’яти попередніх років, тепер спостерігати за перебігом подій на великому екрані можна буде не на площі біля міського Палацу культури, а в парку ім. Т.Шевченка
Майже сім років тому — у серпні 2005 - фінська столиця Хельсінкі стала визначальною у житті бердичівлянина Юрія Крімаренка. Тоді він не лише став чемпіоном світу, але й здобув для української збірної єдину медаль. І от зараз, знову у Хельсінкі, пройти шляхом Крімаренка, отримала нагоду інша бердичівлянка — Людмила Коваленко. Щоправда, на змаганнях дещо іншого гатунку, ніж чемпіонат світу, але від того не менш престижних. Мова йде про чемпіонат Європи, який у середу стартував якраз у Хельсінкі.
В Житомире злоумышленники похитили из банкомата «Укрэксимбанка», расположенного в помещении КП "Житомирводоканал", 450 тысяч гривен. Об этом сообщили в отделе общественных связей УМВД Украины в Житомирской области. Преступники вскрыли банкомат, разрезав его автогеном.
у Бердичеві в міському Палаці культури розпочався XI Міжнародний турнір з боксу серед молоді на призи олімпійського чемпіона Володимира Кличка. Змагання проходять у статусі турніру категорії "А", вони внесені до офіційного календаря Європейської Асоціації Аматорського Боксу. Кілька днів 79 спортсменів з 9-ти країн світу виборювали право потрапити на чемпіонат Європи, який пройде у Польщі. Вперше бої відбулись на ринзі, що його у 2008-у подарували Бердичеву брати Клички.
1979 р. —
виконком Бердичівської міської Ради народних депутатів приймає рішення №417 про відкриття в Бердичеві дитячої художньої школи. Директором Бердичівської художньої школи було призначено художника Миколу Софроновича Яцюка – нині Почесного громадянина міста Бердичева. Заняття в новій школі проводяться у 2-х орендованих кімнатах дитячої музичної школи в фортечному комплексі монастиря Босих Кармелітів. Одночасно тут Київською міжобласною спеціальною науково-реставраційною виробничою майстернею Держбуду УРСР проводились роботи по ремонту та здачі в експлуатацію майбутніх класів художньої школи.
1945 р. —
Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність, відвагу і героїзм, проявлені у боротьбі з німецько-фашистськими завойовниками, старшому лейтенанту Валентину Михайловичу Шевиріну присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка". З 1954 року в званні капітана Валентин Михайлович виходить у запас. Проживає у Бердичеві, працює оператором у виробничому управлінні магістральних газопроводів. Помер 15 травня 1994 року, похований на міському кладовищі. Детальніше...
1905 р. —
великий страйк охопив увесь завод "Прогрес": вранці працівники заводу полишили свої робочі місця і зібрались на прилеглій до заводу площі, де відбувся мітинг. Страйкарі направили дирекції заводу наступні вимоги: встановлення 8-годинного робочого дня, підвищення заробітної плати на 30%, відміна позаурочних робіт, забезпечення медичного обслуговування працівників та членів їх родин. Також страйкарі вимагали встановлення поденної оплати праці з розрахунку: чорноробочим — не менше 1 карбованця, учням після двох років навчання — не менше 50 коп.
1896 р. —
Російський імператор Микола II затвердив проект уставу "Товарищества машиностроительного завода "Прогресс", і на його основі в Бердичеві створюється "Общество машиностроительного завода "Прогресс" з основним капіталом 350 тис. руб.
Этот год был признан голом наведения порядка и благоустройства в городе Бердичеве, и местные жители уже сейчас выходя на улицы, могут своими глазами увидеть результаты работ коммунальщиков под чутким руководством городских властей. Убирается мусор на дорогах, красятся парапеты оград, наносится новая дорожная разметка, ремонтируются ветхие фасады зданий, которые приводят в нормальное, эстетическое состояние. Продолжается работа по освещенности улиц и ремонту дорог – при этом теперь дорожные работы ведутся не только на центральных улицах, но и на окраинах. Но когда одни жители города Бердичева занимаются созиданием, другие делают все возможное для того, чтобы свести их труды на нет.
К сожалению, все чаще и чаще в нашей стране совершаются преступления при участии власть имущих людей, которые занимая высокий пост или имея значительный капитал, считают, что это дает им право нарушать закон. Некоторые из них абсолютно не считают простых граждан за людей, и готовы без зазрения совести избить их до смерти, или переехать на своем автомобиле, не считаясь со знаком пешеходного перехода, поскольку находятся в пьяном состоянии за рулем своего дорогого внедорожника. Привлечь подобных нарушителей к ответственности довольно тяжело, ведь на их стороне все – деньги, связи, и даже правосудие. Однако чудеса все же случаются, и бывает так, что добро все-таки побеждает зло.
Сегодня, 28 июня, в Украине отмечают 16-летие со дня принятия Конституции.
По случаю Дня Конституции в Житомире состоялся ряд официальных мероприятий с участием руководства города и области. Кроме того, на площадке возле арки и на сцене летнего театра Ракушка состоится праздничный концерт.
на сесії ради міста Сєдльце (Польща), що є побратимом міста Бердичева, одноголосним рішенням депутатів прийнято ухвалу про надання імені Бердичева одній з вулиць міста. Вулиця Бердичівська знаходиться в промисловому районі міста. На момент надання нового імені на цій вулиці будується португальське підприємство, яке скоро дасть роботу багатьом сєдльчанам.
2009 р. —
у місті вперше пройшло відзначення відразу трьох свят: День Конституції, День молоді та День міста Бердичева. Під час урочистостей, які пройшли на Жовтневій площі, було обрано першу красуню Бердичева, вручено Орден міста Бердичева "За заслуги" спортсмену Юрію Крімаренко та композитору Олесю Коляді. Звання "Почесний громадянин міста Бердичева" присвоєно ветерану Великої Вітчизняної війни Миколі Борисюку та лікарю-хірургу Центральної міської лікарні Ярославу Говенко. Також по вулиці Карла Лібкнехта біля приміщення Управління праці та соціального захисту населення відкрито Алею Слави, на якій розмістили фото та біографії людей, що працювали на підприємствах чи одній галузі більше 50-и років. Детальніше...
2009 р. —
на міському пляжі вперше відбулись змагання з рибної ловлі серед хлопчиків та дівчаток шкільного віку "Кіндер Фіш - 2009". Організатор та головний спонсор цього змагання – Бердичівський клуб спортивної рибалки "Золотий короп". Більш як 40 учасників прийняли участь у змаганні, яке тривало більше чотирьох годин. Детальніше...
1939 р. —
Указом президії Верховної Ради УРСР утворено бердичівський сільський район Житомирської області. Цим указом з території Бердичівської міської ради виділено сільську зону й утворено сільський район з центром у Бердичеві. Район набув такої адміністративно-територіальної форми, в якій існує і донині.
1935 р. —
у Бердичеві в багатодітній родині народився Леон Романович Ліпецький – з 1980 року директор Бердичівського експериментального пивоварного заводу (нині ВАТ "Бердичівський пивоварний завод"). У серпні 2001 року рішенням виконкому міської Ради за вагомий внесок у вирішенні соціально-економічних проблем територіальної громади міста Бердичева Леону Ліпецькому присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Також за внесок у розвиток міста Леон Романович Ліпецький відзначений Орденом Бердичева "За заслуги" №2. Детальніше...
В городе Бердичеве есть такие автомобилисты, которые считают себя единственными участниками дорожного движения, а посему совершенно не обращают внимания на другие авто, а тем более на пешеходов. Поэтому на сегодняшний день сложилась такая ситуация, что последние не могут сенбя чувствовать в безопасности абсолютно нигде – ни на пешеходных переходах, ни на тротуаре, ни даже на автобусных остановках (о чем свидетельствуют численные случаи ДТП, которые происходили в других городах). Вот и вторник, 26 июня не обошелся в Бердичеве без неприятного инцидента, что произошел аккурат на пешеходном переходе.
Магія та борги підприємств – такий феєричний вийшов коктейль з доповіді Сергія Онофрійчука, заступника міського голови з питань ЖКГ. Головний комунальник міста розповідаючи про реформування житлово-комунального господарства на 2010-2014 роки повідомив, що процес реформування просувається дуже повільно. Проблема полягає в стереотипному мисленні населення, мовляв, послуги, що надаються комунальними підприємствами мають бути якісними і безкоштовними. Тарифна політика всіх галузей міста призвела до того, що комунальні підприємства не можуть працювати на повну потужність. Про проблеми комунальних підприємств та можливі варіанти їх вирішення – основна тема розповіді пана Онофрійчука.
26 червня у приміщенні територіального центру соціального обслуговування інвалідів (надання соціальних послуг) відбувався виїзний прийом спеціалістів управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради. На зустріч були запрошені фахівці вище зазначеного управління, які давали соціально незахищеним верствам населення роз’яснення стосовно важливих для них питань.
Бердичівляни уже кілька років поспіль стають жертвами і учасниками мильної опери під романтичною назвою «Індивідуальне опалення в кожну квартиру». Протягом цього періоду дозволи на підключення то видавали, то забороняли. Сусідні міста вже повністю перейшли на індивідуальне опалення, а мешканці нашого міста, які хотіли підключитись, слухали довгі історії про те, що заяви на індивідуальне опалення будуть прийматись після закінчення опалювального сезону.
У дні, коли Україна та Польща проводять "лише" чемпіонат Європи з футболу, Бердичів спромігся самотужки організувати та провести своєрідний “чемпіонат Євразії та Африки” з боксу, старт якому було дано цього вівторка. Вже чотирнадцятий рік поспіль наше місто перетворюється на арену світового боксу, щоразу розширюючи географію учасників турніру на призи, раніше - Володимира Кличка, а віднині — на призи братів Кличків.
до Бердичева отцем Тобіаном Зажецьким привезено ікону Матері Божої Бердичівської. Ікону 9 червня цього ж року в костелі Святої Ядвіги, Королеви Польщі (м. Краків, Польща) було освячено Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ в присутності архієпископа Мар'яна Яворського, митрополита Львівського, та делегації прихожан з Бердичева.
1920 р. —
у червні місяці на машинобудівному заводі "Прогрес" відкрито першу школу з ліквідації неписьменності. В ній навчались в першу чергу працівники заводу та члени їх сімей
Каждый здравомыслящий человек пытается при наличии возможности и необходимых для этого средств сделать свою жизнь более комфортной. Если говорить о жителях многоквартирных домов города Бердичева, то для них в понятие комфорта входят тихие соседи, чистый двор и пригодная для проживания температура в квартире – чтобы летом было прохладно, а зимой тепло. И если для того, чтобы обеспечить для себя выполнение первого пункта достаточно просто приобрести кондиционер или включить вентилятор, то чтобы не мерзнуть долгими зимними вечерами одного желания недостаточно. Ведь здесь все решают представители органов местного самоуправления.
Нигде так не ценят чиновники мнение простых людей, как в Бердичеве. В нашем городе законодательно созданы все условия для того, чтобы мнение простых людей было услышано, а власть делало то, что ей надо на свое величайшее усмотрение. Только в Бердичеве положение об общественных слушаниях, придуманное местными чиновниками, утверждает, что если на общественные слушания не пришло ни одного человека, то они считаются…состоявшимися!