Разом із основними проєктами, що стосувалися проєкту Бюджету громади-2025 та підсумків соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2024-го року, цілу низку проєктів, пов’язаних із поточною життєдіяльністю громади розглянули під час чергового засідання виконавчого комітету.
Частина документів, ухвалених членами виконкому, стосувалася сфери захисту дитячих прав: надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування, повернення дітей матері тощо. На засіданні проголосували за внесення змін до Положення про порядок надання послуг у міському плавальному басейні, визначили розмір плати за сервітутне користування та розмір вартості харчування дітей у закладах освіти бердичівської громади.
Проєкт бюджету бердичівської громади на наступний, 2025-й, рік представили на розгляд членів виконавчого комітету. Як зазначила під час презентації начальниця фінансового управління міськради Олена Геденач, при формуванні головного фінансового документу, за яким громада житиме протягом всього наступного року, було враховано дію воєнного стану, а також усі нормативно-правові документи, що регламентують бюджетну сферу.
Бюджет-2025 сформовано таким чином, що доходи у ньому заплановано на рівні 2024-го року, інформує Олена Геденач, адже мінімальна зарплата не змінюється (8,0 тис. грн.), відповідно, на збільшення надходжень за рахунок головного їх джерела – податку з доходів фізичних осіб – очікувати не доводиться...
Колегія суддів Бердичівського міськрайонного суду ухвалила вирок 51-річному мешканцю м. Бердичева, якого визнала винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України). Суд призначив обвинуваченому покарання - 12 років позбавлення волі. Вирок ще не набув чинності та може бути оскаржений протягом 30 днів.
Як відомо з вироку, чоловік проживав разом з матір′ю. Під час спільного вживання алкоголю між родичами виникла сварка, матір дала сину кілька ляпасів, після чого той вирішив її убити. Лопатою, а саме гострим краєм металевої частини, обвинувачений наніс матері численні удари (не менше 18) по голові та усьому тілі потерпілої, потім побив її, а далі завдав ножем у різні частини тіла ще не менше 14 ударів. За висновком судмедекспертизи, жінка померла від сильної крововтрати, спричиненої численними рубаними та колото-різаними ранами.
Суд оголосив вирок 17-річному підлітку, якого визнав винним у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 КК України). Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим, та призначив покарання – два роки пробаційного нагляду.
Як встановив суд, неповнолітній одинадцятикласник однієї з гімназій Бердичівської ОТГ вчинив злочин у сфері незаконного обігу психотропних речовин: у «Телеграмі» домовився з іншою особою про збут психотропів, виконуючи роль кур′єра. Він придбав 10 згортків з особливо небезпечною психотропною речовиною PVP, які зберігав при собі, щоб зробити так звані закладки.
Воєнні дії та їх наслідки залишаються домінуючим чинником впливу на життєздатність української економіки. Пожвавлення внутрішнього попиту, збільшення пропозиції товарів, бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та будівництво доріг, стабільна робота морського коридору, зростання залізничних перевезень, а також сезонний фактор сприяли поліпшенню очікувань бізнесу...
Субсидія на комунальні послуги залежить від доходу сім’ї та визначається індивідуально. Спочатку обчислюють середній дохід родини, а потім – обов’язковий платіж за спеціальною формулою.