Замовила в інтернеті амфетамін та метилметкатинон, за кілька днів забрала з «Нової пошти» посилку, однак скористатись товаром не встигла: неподалік поштового відділення жінку зупинили правоохоронці.
У вилученій картонній коробці із надписом «Фєнічки» було виявлено пазли, інструкцію та два поліетиленові пакетики із метилметкатиноном масою 0,527 г та амфетаміном масою 0,2194 г. Свою вину у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин (проступок, передбачений частиною 1 статті 309 КК України) молода бердичівлянка визнала, встановлені органом дізнання обставини не оспорювала, дала письмову згоду на розгляд справи у спрощеному провадженні.
За повідомленням на офіційній сторінці СБУ, що у ФБ, «місцевий житель за завданням ворожої спецслужби збирав розвідувальні дані про військові частини регіону.
Співробітники спецслужби задокументували, що він мав виконати відеозйомку двох військових об’єктів, зібрати інформацію про керівний склад підрозділів, включно з можливим компроматом, встановити місця проживання військовослужбовців.
Затримали агента перед відправкою агресору схем військових частин і розташування контрольно-пропускних пунктів.
Бюджет Програми медичних гарантій на 2021 рік становить 123,5 млрд грн.
Сьогодні – 1 квітня 2021 року – стартувала нова Програма медичних гарантій. У 2021 році Програму розширили та деталізували. Для пацієнтів таке розширення означає зручніший та зрозумілий маршрут за цими послугами.
У Програмі медичних гарантій передбачено 35 пакетів медичних послуг. Бюджет Програми на 2021 рік становить 123,5 млрд грн.
Один із нових пакетів – це “Супровід пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці”. На цей пакет свої пропозиції подали 532 заклади. Згідно із стратегією розвитку протитуберкульозної служби, у 2021 році до цієї роботи долучиться первинна ланка. Не всі сімейні лікарі будуть працювати із пацієнтами із туберкульозом. Таке рішення буде добровільним...
Житомирський обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у зв’язку з поширенням на територію України арктичного повітря, впродовж 24-27 квітня на території Житомирської області очікується суттєве зниження температурного режиму.
Так, вночі та вранці 24-27 квітня очікуються сильні заморозки у повітрі 0..4º (ІІ рівень небезпечності – помаранчевий).
Також упродовж зазначеного періоду погода вночі очікується без істотних опадів, вдень невеликі дощі, подекуди з мокрим снігом. Вітер західний, 8-13 м/с, поривчастий. Температура вдень 24-26 квітня +5..+10º, вдень 27 квітня поступове підвищення до +7..+12º.
Покращення якості питної води в Бердичеві – таке непросте завдання ставить перед собою міський голова Сергій Орлюк та його команда. Продовжується робота по співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), у рамках якої місто має отримати кредит в 1 мільйон євро та додатково до 150 000 євро грантових коштів на виконання інвестиційного проєкту з реконструкції мереж водопостачання.
Попередньо, проєкт включає у себе заміну насосного енергетичного обладнання та поточний ремонт 14-ти насосних станцій та заміну труб великого діаметру (більше 160 мм) загальною протяжністю близько 11 км. Реалізація проєкту дасть можливість покращити якість послуг водопостачання, зменшити кількість поривів та значно зекономити на енергоресурсах.
Зовсім скоро, 26 квітня, весь світ згадуватиме, як 35 років тому, затамувавши подих та завмерши від напруження, слідкував за подіями в Україні. Вважається, що вибух на Чорнобильській АЕС став чи не найстрашнішою катастрофою в історії людства. Радіація атакувала нещадно й на всю потужність, накривши собою європейську частину колишнього Союзу, значну частину Європи, схід Америки.
Аварія на ЧАЕС обернулася численними смертями й хворобами. На думку фахівців, вона завдала відчутного удару по генофонду українців і ще зарано оголошувати кінець жертвам тієї катастрофи…
Символічно, що у Всесвітній День Землі в еколого-натуралістичному відділення ЦПО ім. Разумкова запланували облаштування розсадників хвойних і плодових дерев. Давня мрія – оновити плодовий сад – здійснилась завдяки участі та перемозі у конкурсі молодіжних екологічних ініціатив ПМГ (Програми малих грантів) ПРООН- ГЕФ у партнерстві з організацією «Зелена Житомирщина», каже директор ЦПО ім. Разумкова Олена Боровська.
Керівники проєкту «Молодь Бердичева в екодії» Ніна Ваховська і Леся Вікарій згуртували навколо ідеї молодіжну ініціативну групу із колишніх і нинішніх вихованців, а також активістів Об’єднання разумковців “Нове покоління»...
Триває відновлення важливої для Бердичева пам’ятки архітектури – монастиря Босих Кармелітів. Нині, вже кілька тижнів, як іде реконструкція східної оборонної стіни фортеці (що від вул. Соборної), чергові 73 метри її довжини. Ще торік, нагадаю, лаштували північну фортечну стіну., а тепер ось роботи продовжують. Отець Юзеф Кухарчик погодився з нами зустрітись, аби розповісти про хід ремонтних робіт нашим глядачам.
Ремонт проводять фахівці-майтри у цій справі, котрі відновлювали найкращі пам'ятки архітектури й такі знамениті споруди, як Софійський собор чи Арсенал у Києві. Старанням Ордену Босих Кармелітів, як не важко, але віднаходять кошти на чергові етапи ремонтних робіт...
Одним з пріоритетів у роботі Бердичівського міського голови Сергія Орлюка є підтримка та створення належних умов для надання реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю. Рішенням Бердичівської міської ради №174 від 13.04.2021 року розширені повноваження Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю та введено відповідні посади для надання нової соціальної послуги «денний догляд» для дітей з інвалідністю (для соціалізації батьків, щоб у них була можливість приділити час собі або відновитися на роботі). Перебуваючи на денному догляді, діти одночасно зможуть отримувати всі необхідні реабілітаційні послуги. Раніше послугу «денний догляд» протягом п’яти років надавала ГО «Насіння Надії», тож було прийнято рішення щодо об’єднання зусиль комунального підприємства і громадської організації...