Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування.
Чи потрібно декларувати різні види державної допомоги, зокрема програми «єПідтримка», «Національний кешбек», «Зимова підтримка» та «Пакунок малюка» – читайте нижче.
Державна програма «єПідтримка» була започаткована наприкінці 2021 року з метою підтримки українського бізнесу, який постраждав від пандемії COVID-19. На той момент в межах програми держава надавала українцям, які пройшли повний курс вакцинації, 1 000 грн. Ці кошти можна було витратити тільки на певні товари та послуги, підтримуючи українського виробника. Вони не потребували декларування.
01 грудня 2024 року набрав чинності Закон № 4015-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану”. Цим законом запроваджено нові умови оподаткування, зокрема для фізичних осіб-підприємців (ФОП). Одне із ключових нововведень — обов’язкова сплата військового збору для всіх ФОП, незалежно від групи чи системи оподаткування.
Уже з 01 січня 2025 року нові податкові правила почали діяти.
Які реквізити для сплати військового збору у 2025 році?
Із розгляду ухвали суду за справою за позовом про позбавлення батьківських прав відносно дитини, щодо надання висновку про розв’язання спору розпочала своє перше у цьому році засідання комісія з питань захисту прав дитини, очолювана міським головою Сергієм Орлюком.
Під час засідання члени комісії, з-поміж іншого, розглянули заяву на укладення договору дарування частки квартири на користь неповнолітнього. Окрім того, було розглянуто дві заяви з приводу надання дітям статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів у зв’язку з тим, що вони зазнали психологічного насильства.
Верховна Рада ухвалила закон про затвердження указу Президента щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану з 8 лютого на 90 діб, тобто до 9 травня 2025 року.
Про це народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
Він уточнив, що законодавчі акти "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" (№12404) підтримали 315 депутатів, а "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" (№12405) - 310.