Одразу кількома знаковими подіями ознаменувалися цьогорічні Урочистості Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Бердичеві. В однойменній Базиліці Меншій, що діє при Всеукраїнському Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярія, відзначили храмове свято. У рамках свята брати кармеліти презентували підсумки реконструкції Санктуарію за період близько 30 років. Окрім цього, у Верхньому храмі відбулася Святкова Меса, по завершенні якої усі присутні стали свідками відкриття над фортечною брамою монастиря оновленої фрески Матері Божої Бердичівської-Вітальної.
Цей житловий комплекс став другим багатоповерховим будівництвом після кількох десятиліть застою цієї галузі в нашому місті. Під будівельний майданчик тодішній міський голова виділив чи не найцентральнішу в Бердичеві земельну ділянку – буквально в тридцяти метрах від міськвиконкому. Раніше там були старі склади і гаражі, а через три роки від початку будівництва перша черга дев’ятиповерхівки вже була готова до заходу перших мешканців.
І хоча це був другий будинок, що зводили за кошти приватних інвесторів – власників майбутніх квартир, але багато хто все ж сумнівався, що забудовники дотримаються усіх своїх обіцянок, тому продаж квадратних метрів значно пришвидшився коли вже були зведені стіни та почались внутрішні роботи. Треба одразу сказати, що квадратні метри тут продавали не тільки в квартирах та на балконах, але й в гаражах на першому поверсі, та нежитлових приміщень на цьому ж поверсі, підвалах, а подекуди і в під’їздах та сходових клітинах. Все, що можна було відгородити і поставити двері – продавалось, і до того ж, по чималій ціні.
Так, в першій черзі будівництва квадратний метр в залежності від поверху та призначення приміщень продавався за ціною від 9 до 13 тисяч гривень (тобто, 350 – 500 доларів), а друга черга вже продавалась за 11 – 17 тисяч гривень, що в доларах виходило лише трохи дорожче.
«Нова пошта» разом із компаніями-партнерами вирушили у святкову подорож містами України, щоб доставити в кожне з них справжню зимову казку. Завітали вони і до бердичівських дітлахів, які разом із батьками з готовністю відвідували казкові намети-іглу на Центральній площі. Особливу популярність серед відвідувачів ярмарку мав іглу з лотереєю, а у чарівній вантажівці з дивами кожні 20 хвилин розігрувалося інтерактивне шоу для дітей.
У сучасних, вкрай непростих, реаліях відчуття свята необхідні як дітям, так і дорослим, вважають організатори. З початку повномасштабного вторгнення «Нова пошта» стала опорою українському тилу, доставляючи гуманітарні вантажі населенню та допомогу військовим, зазначив присутній на заході Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Тож не дивно, продовжив, що коли постало питання емоційної підтримки для дітей, компанія і з цим впоралася на відмінно.
Житель м. Житомира обіцяв військовозобов’язаному допомогти потрапити на службу до тилового підрозділу ЗСУ. Для цього вимагав винагороду, що нібито призначалась для посадовців ВЛК. Під час отримання неправомірної вигоди його затримали правоохоронці.
Протиправну діяльність 53-річного військовослужбовця викрили слідчі слідчого управління за оперативного супроводу працівників відділу міграційної поліції Головного управління Нацполіції області, спільно з 9-м прикордонним загоном ДПСУ.
Поліцейські встановили, що фігурант вимагав від чоловіка призовного віку кошти за сприяння в оформленні обмеженої придатності до військової служби. Також він обіцяв допомогти йому працевлаштуватися на одну з вакантних посад у військовій частині, що не передбачає залучення до виконання завдань у зоні бойових дій. «Рекрутер» гарантував позитивний результат, адже, за його словами, мав знайомства серед членів військово-лікарської комісії обласного ТЦК та СП.
Учасникам дорожньо-транспортних пригод було надано медичну допомогу без госпіталізації. На місцях подій працювали екіпажі сектору реагування патрульної поліції Бердичівського райвідділу.
4 грудня близько 00:30 у смт Гришківцях водій «Kia Sorento», не вибравши безпечну швидкість руху, не врахував дорожніх обставин та здійснив наїзд на перешкоду. Встановлено, що керманич перебував у стані сп’яніння: в його крові зафіксовано 1,48 проміле алкоголю. Чоловік виправдовувався тим, що вживав алкоголь після ДТП.
Ще одне зіткнення сталося на перехресті автодороги Житомир - Могилів-Подільський, поблизу Бердичева. Водій автомобіля «Audi» не надав перевагу в русі автомобілю «Peugeot». У результаті дорожньо-транспортної пригоди обидва транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень.
Жителька Ружинщини потрапили у поширену злодійську пастку під час онлайн-торгів: перейшла за фішинговим посиланням на підроблений ресурс та вказала там інформацію щодо свого банківського рахунку.
Поліцейські встановили, що 37-річна заявниця розмістила оголошення про продаж книг на спеціалізованому сайті. Їй у месенджер написала жінка, яка нібито хотіла придбати товар та надіслала посилання «для підтвердження оплати». Результатом стала втрата потерпілою 5 тисяч гривень з фінансового рахунку.
За цим фактом слідчі Бердичівського районного відділу поліції проводять розслідування за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Водночас поліція нагадує про правила безпеки під час онлайн-торгівлі:..
Держава надає ветеранам та їхнім рідним безкоштовну психологічну допомогу. Такі послуги доступні індивідуально, з сім’єю або у групах, повідомляє Урядовий портал.
Держава забезпечує психологічну підтримку ветеранів на трьох рівнях:
1. Соціально-психологічна — включає надання соціальних послуг із супроводу, адаптації та консультування.
2. Психологічна — індивідуальна робота з фахівцем.
3. Медико-психологічна — реабілітація та лікування з командою спеціалістів.
Держава повністю відшкодовує надавачам вартість послуг із психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей.
Разом із основними проєктами, що стосувалися проєкту Бюджету громади-2025 та підсумків соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2024-го року, цілу низку проєктів, пов’язаних із поточною життєдіяльністю громади розглянули під час чергового засідання виконавчого комітету.
Частина документів, ухвалених членами виконкому, стосувалася сфери захисту дитячих прав: надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування, повернення дітей матері тощо. На засіданні проголосували за внесення змін до Положення про порядок надання послуг у міському плавальному басейні, визначили розмір плати за сервітутне користування та розмір вартості харчування дітей у закладах освіти бердичівської громади.
Проєкт бюджету бердичівської громади на наступний, 2025-й, рік представили на розгляд членів виконавчого комітету. Як зазначила під час презентації начальниця фінансового управління міськради Олена Геденач, при формуванні головного фінансового документу, за яким громада житиме протягом всього наступного року, було враховано дію воєнного стану, а також усі нормативно-правові документи, що регламентують бюджетну сферу.
Бюджет-2025 сформовано таким чином, що доходи у ньому заплановано на рівні 2024-го року, інформує Олена Геденач, адже мінімальна зарплата не змінюється (8,0 тис. грн.), відповідно, на збільшення надходжень за рахунок головного їх джерела – податку з доходів фізичних осіб – очікувати не доводиться...
Колегія суддів Бердичівського міськрайонного суду ухвалила вирок 51-річному мешканцю м. Бердичева, якого визнала винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України). Суд призначив обвинуваченому покарання - 12 років позбавлення волі. Вирок ще не набув чинності та може бути оскаржений протягом 30 днів.
Як відомо з вироку, чоловік проживав разом з матір′ю. Під час спільного вживання алкоголю між родичами виникла сварка, матір дала сину кілька ляпасів, після чого той вирішив її убити. Лопатою, а саме гострим краєм металевої частини, обвинувачений наніс матері численні удари (не менше 18) по голові та усьому тілі потерпілої, потім побив її, а далі завдав ножем у різні частини тіла ще не менше 14 ударів. За висновком судмедекспертизи, жінка померла від сильної крововтрати, спричиненої численними рубаними та колото-різаними ранами.
Суд оголосив вирок 17-річному підлітку, якого визнав винним у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 КК України). Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим, та призначив покарання – два роки пробаційного нагляду.
Як встановив суд, неповнолітній одинадцятикласник однієї з гімназій Бердичівської ОТГ вчинив злочин у сфері незаконного обігу психотропних речовин: у «Телеграмі» домовився з іншою особою про збут психотропів, виконуючи роль кур′єра. Він придбав 10 згортків з особливо небезпечною психотропною речовиною PVP, які зберігав при собі, щоб зробити так звані закладки.
Воєнні дії та їх наслідки залишаються домінуючим чинником впливу на життєздатність української економіки. Пожвавлення внутрішнього попиту, збільшення пропозиції товарів, бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та будівництво доріг, стабільна робота морського коридору, зростання залізничних перевезень, а також сезонний фактор сприяли поліпшенню очікувань бізнесу...
Субсидія на комунальні послуги залежить від доходу сім’ї та визначається індивідуально. Спочатку обчислюють середній дохід родини, а потім – обов’язковий платіж за спеціальною формулою.
Повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом «Skoda Fabia» надійшло до поліції у середині листопада. Оперативники кримінальної поліції Бердичівського райвідділу встановили причетного до злочину та розшукали викрадену автівку.
Як з’ясувалося, 36-річна власниця залишила автомобіль на узбіччі дороги неподалік райцентру через нестачу пального. Коли жінка повернулася за кілька днів, автівки вже не було.
Правоохоронці визначили можливий маршрут руху легковика та розшукали причетного. Вони встановили, що 44-річний житель Вінниччини відбуксирував транспортний засіб до свого місця проживання. Тож чуже авто поліцейські у нього вилучили.
Напередодні відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю у Міському палаці культури Бердичівська міська організація інвалідів війни та Збройних Сил зібрала своїх активістів. До зібрання долучилися заступниця міського голови Олена Петрівська, директорка «Центру надання соціальних послуг» Людмила Колесник та начальниця управління сім’ї та соціального захисту населення Наталія Омельянчук. Були запрошені також місцеві ветерани війн та воєнних конфліктів, голова Бердичівської спілки ветеранів афганської війни Вагіф Мамедов, учасники АТО, члени родин загиблих військовослужбовців.
Міська організація інвалідів війни та Збройних Сил вже понад 20 років опікується військовими з обмеженими можливостями та вдовами військовослужбовців. Її активісти отримали солодкі подарунки та Подяки від Бердичівської міської ради за небайдужість, гуманність, милосердя. По завершенню урочистостей було вручено 190 продуктових наборів.
Житлову субсидію можна оформити через портал Дія всього за 10 хвилин. В тому числі це можуть зробити внутрішньо переміщені особи, повідомляє Урядовий портал.
Більшість даних заповнюється автоматично, тож користувачеві потрібно внести інформацію лише у 7 полів замість 21.
Зауважимо, що такою послугою можуть скористатися сім’ї, витрати яких на житлово-комунальні послуги перевищують встановлений для них обов’язковий платіж. Його розраховують індивідуально.
Більш докладну інформацію можна дізнатися з інфографіки.
За ініціативою Президента України Володимира Зеленського стартує програма Зимова єПідтримка, завдяки якій кожен українець отримає одноразову виплату в розмірі 1 000 гривень.
Мета цієї програми — допомогти людям підготуватися до зими, полегшити витрати в цей непростий період і водночас підтримати економіку країни. Подати заяву можна протягом усього зимового періоду — до 28 лютого 2025 року, а використати кошти — до 31 грудня 2025 року.
Програма доступна для всіх громадян, які перебувають в Україні, за винятком тимчасово окупованих територій. Зимова єПідтримка призначена не лише дорослим, а й дітям. Для цього батьки мають оформити заяву на кожну свою дитину.