19 квітня вранці на залізничну станцію Бердичева прибув поїзд із 25 жителями Донеччини, які були змушені покинути свої домівки через посилення бойових дій та загрози безпеці в громадах, де вони жили. Серед них жителі Костянтинівки, Слов’янська, Мар’їнки, Покровська, Бахмута та інших міст Сходу. У більшості були з собою лише найнеобхідніші речі, але вони наповнені надією на краще майбутнє.
Спільно з представниками місцевої влади, рятувальників, медиків та волонтерів, були зокрема бердичівські осередки організації «Карітас» та Товариства Червоного Хреста, для прибулих була надана уся необхідна перша допомога. Крім того, волонтери забезпечили переселенців теплими обідами та медичною допомогою...
Молитовний сніданок, приурочений до свята Господнього Воскресіння, відбувся у церкві Різдва Христового. Представники влади, родини загиблих на війні бердичівлян та священнослужителі різних конфесій, які діють на території громади, зібралися разом, щоби піднести молитву за Україну, її воїнів та майбутню Перемогу.
Слово Боже, зазначив пастор церкви Різдва Христового Петро Стахов, дарує віру, розвіює смуток, відганяє страх, вселяє надію, вказує шлях до спасіння. Тому, продовжив, сьогодні так важливо зустрічатися, спілкуватися, споживати духовну їжу та об’єднуватися – заради миру та Перемоги.
Половина з 10-ти проєктів рішень, розглянутих 18 квітня на засіданні виконавчого комітету, стосувалася матеріальної допомоги. Так шість сімей загиблих на війні з рашистами Захисників України отримають допомогу на загальну суму 300,0 тис. грн. (по 50,0 тис. грн. – кожній сім’ї). Окрім того, члени виконкому погодили надання адресної грошової допомоги п’ятьом мешканцям бердичівської громади на загальну суму 4,0 тис. грн.
Погодили на засіданні і наміри щодо передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності громади шляхом проведення аукціону. Рішення стосувалися:..
Відтепер батьки, у яких з’явився малюк під час їхнього тимчасового перебування за межами України, можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини.
Сьогодні на засіданні Кабміну прийнято розроблену Мінсоцполітики комплексну постанову. Документом, зокрема, врегульовано питання соціальних виплат на дітей батькам, які через війну виїхали за кордон.
Надання такої можливості обговорювалося на нарадах під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Вони були присвячені вирішенню проблемних питань українських громадян, які тимчасово перебувають за кордоном у зв’язку з російською агресією.
З метою залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 року №753 (із змінами) видано розпорядження обласної військової адміністрації від 25.11.2022 № 344 «Про організацію суспільно корисних робіт на території Житомирської області». У 2023 році відповідні розпорядження видані всіма районними військовими адміністраціями.
До виконання таких робіт передбачено залучати працездатне населення, передусім зареєстрованих безробітних з оплатою праці не нижче законодавчо встановленого мінімального розміру за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття...
Всеукраїнська мережа Гончаренко центрів відкрила безкоштовну гарячу лінію для юридичної допомоги військовим. Фахівці консультують бійців по актуальних питаннях: від отримання фінансової допомоги та компенсацій до оскарження незаконних дій командування. Звернутися до юристів можна за телефоном, на емейл або через месенджери.
Програма медичних гарантій передбачає, що пацієнт може безоплатно отримати медичну послугу у будь-якому медичному закладі, що має договір з НСЗУ, незалежно від форми власності та місця його знаходження (за надані послуги сплачує держава).
Часто пацієнти просять уточнити, чи існує ліміт на кількість безоплатних послуг для пацієнтів, як в комунальних, так і в приватних закладах чи у лікаря-ФОП?
Наприклад, якщо спостерігати вагітність у приватному центрі, що має договір з НСЗУ за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», то чи буде обмежуватись кількість візитів до гінеколога? Або у разі укладення декларації із лікарем-ФОП, скільки разів можна звернутись до такого лікаря на рік?..
Громадські роботи — вид кримінального покарання, яке полягає у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Вони призначаються судом на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин, тоді як за адміністративні правопорушення передбачено від двадцяти до шістдесяти годин громадських робіт.
Максимальну кількість – 240 годин громадських робіт днями Бердичівський суд присудив 19-річному бердичівлянину за те, що він шляхом обману заволодів мобільним телефоном свого знайомого: скориставшись його довірою, попросив гаджет нібито для розрахунку в магазині, а коли отримав телефон, зник разом з чужою річчю. Парубка обвинувачено у шахрайстві (ч.1 ст. 190 ККУ)...
10 квітня поточного року котельні КП “Бердичівтеплоенерго” були зупинені: завершився опалювальний сезон 2022/2023 рр. У зв’язку із повномасштабною агресією російської федерації проти України та постійними терористичними атаками з боку ворога на вітчизняний енергетичний сектор, його можна вважати найскладнішим в історії підприємства. Однак, попри низку викликів, які постали перед Теплоенерго, та завдяки злагодженому і чіткому виконанню працівниками своїх обов’язків, до шкіл, дитячих садочків, медичних закладів громади, а також до домівок бердичівлян тепло надходило протягом 3580 годин.
Польські міста-побратими продовжують активно підтримувати бердичівську громаду у часи повномасштабної війни. Цього разу гуманітарна допомога надійшла із партнерської Ченстохови.
5 електрогенераторів до Бердичева доправили заступник Президента міста Ченстохова Ришард Стефаняк та начальник місцевого управління освіти Рафал Пьотровскі. А на кошти, передані директоркою ченстоховського дитячого садочка № 37 Анною Ліс та її родиною, було закуплено 8 портативних зарядних пристроїв потужністю 30000 – 40000 mAh.
Міський голова Сергій Орлюк та представники депутатського корпусу передали генератори бійцям 139-го батальйону територіальної оборони. Кількома днями раніше військовослужбовцям також було надіслано повербанки...
Підсумки збору коштів від представників бюджетної сфери бердичівської громади на потреби 139-го батальйону ТРО підвели у виконавчому комітеті Бердичівської міської ради. Станом на 17.04.2023 року на підсилення батальйону зібрано 718 486 грн.
Із цієї суми вже освоєно 252 000 грн.: за ці кошти придбано багі – легкий автомобіль високої прохідності, що здатен пересуватися по бездоріжжю. Участь у зборі вищевказаної суми взяли освітяни громади (126 000 грн), управління сім’ї та соцзахисту населення (100 000 грн) та галузь культури (26 000 грн).
Неосвоєними наразі залишаються 466 486 грн. Участь у зборі цих коштів взяли:..
Міжнародна організація з міграції (МОМ) успівпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) передала МКП “Бердичівводоканал” 4 пруткові решітки з неіржавної сталі загальною вартістю близько 5 млн. грн.
За словами директора підприємства Костянтина Анучіна, обладнання, яке призначене для очищення стоків, планують встановити на двох каналізаційно–насосних станціях: “Головній” та “Рибній”. Решітки фільтруватимуть стічні води, продовжуючи таким чином термін експлуатації насосів...
Продаєте речі через інтернет – будьте пильними та не довіряйте незнайомцям, бо ризикуєте бути ошуканими. Випадків шахрайства у соцмережах стає усе більше, а це додає роботи правоохоронцям та суддям. І добре, якщо вдається зловмисника притягнути до відповідальності, а потерпілим повернути втрачене.
Унаслідок безвідповідальності таких керманичів травми отримали 15 людей. Загалом з початку року поліцейські виявили на автошляхах Житомирщини понад 2 тисячі нетверезих водіїв. За таке правопорушення передбачені значні штрафні санкції та позбавлення права керування транспортними засобами на певний період.
За 3 місяці 2023 року на території області сталося понад 770 ДТП, в яких загинули 23 людини (минулого року - 21), та ще 239 – травмовані (235 людей – за аналогічний період 2022 р.).
Найчастіше загибель людей ставалась через потрапляння пішоходів під колеса авто (48%), зіткнення транспортних засобів (22%) та їх наїзд на перешкоду (17%). Ці ж причини найчастіше призводили й до травмування учасників дорожнього руху.
“Великдень всіх на гостину просить” – під таким гаслом у Музеї історії міста Бердичева відбувся майстер-клас із писанкарства. Долучитися до сакрального таїнства виготовлення великодніх писанок могли усі охочі.
Секретами майстерності поділилася керівниця гуртка “Моделювання іграшок-сувенірів” Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова Олена Сальнікова. Майстриня розповіла про значення орнаментів та символіку кольорів, а також допомогла кожному учаснику обрати писанку для себе.
Більшість із присутніх вперше у житті тримали в руках справжні писачки, однак результатами усі залишилися задоволені...
11 квітня увечері до Бердичівського райвідділу поліції надійшло повідомлення про ушпиталення 14-річного хлопця. Його знайшли на даху одного з вагонів, що стояв на залізничних коліях місцевого вокзалу.
Попередньо, у хлопця діагностували електротравму та опікові ураження близько 50% тіла. Нині медики надають дитині необхідну допомогу. Стан підлітка тяжкий.
Як з’ясували поліцейські на місці події, близько 20:30 працівниця заліничного вокзалу почула нехарактерний гул електронапруги та вийшла з приміщення оглянути довколишню територію. Неподалік вона і помітила травмованого підлітка.
Ймовірно, хлопець виліз на вагон, що знаходився під контактним проводом, та отримав короткочасне ураження електрострумом високої напруги. Для порятунку підлітка залучали додаткову залізничну техніку, що відтягла вагон, на даху якого лежав хлопець, у безпечне місце. Після цього працівники ГУ ДСНС змогли передати дитину медикам...
Раніше ТЦК не могли мобілізувати людину, яка стоїть на обліку в іншому територіальному центрі комплектування.
Згідно з ухваленою Кабміном 7 квітня постановою № 318, тепер представники ТЦК (військкоматів) можуть надсилати повістки військовозобов'язаним незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.
Уряд вніс зміни до Положення про ТЦК, в яких уточнюються завдання з проведення заходів щодо оповіщення та призову громадян на військову службу.
Як йдеться в постанові, військкомати можуть сповіщати військовозобов'язаних громадян (крім військовозобов'язаних і резервістів СБУ і Служби зовнішньої розвідки):..
Уже традиційно навесні велика увага приділяється прибиранню міських кладовищ. У зв’язку з настанням сприятливих погодних умов та наближенням Великодніх і поминальних днів, прохання активізувати роботу з прибирання могил померлих, надавши змогу працівникам КП «Комбінат комунальних підприємств» вчасно вивезти накопичене сміття з території кладовищ.
Нагадуємо:
На кладовищі не місце пластмасовим вінкам та квітам!
Недоладний пластик несе з собою виключно загрозу довкіллю та людському здоров’ю і життю...
Однією з причин відмови у призначенні субсидії може стати наявність заборгованостей з оплати житлово-комунальних послуг. Допомогу на оплату ЖКП не призначають за наявності простроченої понад три місяці заборгованості, розмір якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень).
Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.
Щоб не отримати відмову про призначення субсидії на неопалювальний сезон, потрібно: сплатити борги, або ж укласти договір з надавачами житлово-комунальних послуг про реструктуризацію заборгованостей. Також громадяни можуть надати документальне підтвердження оскарження заборгованості в судовому порядку.
Для призначення допомоги з оплати комунальних послуг це потрібно зробити до травня...