3 та 8 січня українські банки працюватимуть у звичайному режимі. Про регламент роботи фінустанов та системи електронних платежів в інші дні на Новий рік 2020 читайте у матеріалі Фактів ICTV.
НБУ визначив режим роботи банків та системи електронних платежів (СЕП) у грудні 2019 та на Новий рік 2020:
25 грудня, католицьке Різдво – банки не працюють...
НАК «Нафтогаз України» знизив відпускні ціни на газ для газзбутів, який вони мають поставити населенню в перший місяць зими - до 4276,69 грн/тис куб. м без ПДВ. Це на 622,31 грн менше, аніж у листопаді, коли ціна становила 4899,00 грн/тис куб. м без ПДВ.
Роздрібні ціни на природний газ для населення по регіонам також зменшилися – в середньому на 11%...
Українці незабаром не зможуть розраховуватися звичними копійками і банкнотами. З обігу виведуть купюри номіналом одна, дві, п’ять і 10 грн. Також перестали бути грошима одна, дві і п’ять копійок.
Крок перший – у жовтні 2019-го.
З жовтня не приймають в торгівельній мережі копійки номіналом одна, дві і п’ять копійок.
Копійки краще обміняти. В Ощадбанку, ПриватБанку і в “Авалі” їх приймають до 30 вересня 2022-го...
14 березня 2018 р. Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook Національного банку України.
Уводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно...
З 25 жовтня 2019 року у готівковому обігу з’явиться банкнота нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.
Про це інформує Національний банк України.
На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.
“Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, – повідомив голова НБУ Яків Смолій.
Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% порівняно з вереснем і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат).
Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».
У Бердичеві на перспективу планується будівництво сонячної електростанції. Про це стало відомо на останній сесії міської ради, під час якої з-поміж іншого розглянули й проект рішення про дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Чуднівській з метою у майбутньому передати її в оренду ТОВ «Бердичівська СЕС». Під час голосування депутати майже одноголосно підтримали проект рішення, за винятком депутатів Побережного і Кривушина, які «утримались» та депутата Радецького. Він виступив «проти»...
Ціна газу для комерційних споживачів формується на ринку, виходячи з попиту-пропозиції. Але для побутових споживачів і релігійних організацій її регулює держава.
Довідка. Державне регулювання роздрібної ціни газу для населення, підприємств ТКЕ і релігійних організацій включає два елементи. Перший, це ціна газу як товару, що складається з вартості газу і вартості послуг з його постачання. Ці складові ціни регулює Кабінет міністрів своїми постановами, які є обов'язковими для компаній, на які покладено спеціальні обов'язки. Це державні компанії НАК "Нафтогаз України", "Укргазвидобування" і ряд приватних постачальників природного газу (ПСО) - список див. тут. Другий елемент держрегулювання роздрібної ціни - це вартість доставки газу...
НАК «Нафтогаз України» знизив відпускні ціни на газ для газзбутів, який вони мають поставити населенню, до 4 653,544 грн/тис куб.м без ПДВ. Це приблизно на 5,14% нижче, ніж у липні, коли ціна становила 4 905,675 грн/тис куб.м. без ПДВ.
Роздрібні ціни на природний газ для населення по регіонах також знизилися, але продовжують залишатися різними і залежати, зокрема, від тарифу на розподіл, який встановлює НКРЕКП, та від націнки, яку встановлює кожен газзбут самостійно.
Найбільшу роздрібну ціну за газ доведеться заплатити споживачам, яких обслуговують...
1 липня 2019 року набуває чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 №371 «Про внесення змін у додаток до Постанови КМУ від 2 листопада 2016р. №770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції.
Зокрема, відповідно до внесених змін, з 1.07.2019 року вартість оформлення документів з безконтактним електронним носієм зросте не більше як на 30%. Такими документами є ...
З 1 липня 2019 набрали чинності зміни щодо зниження неоподатковуваної вартості товарів у міжнародних поштових відправленнях до 100 євро. Відповідні зміни в ПК були внесені Законом № 2628-VIII від 23.11.2018.
Скільки тепер доведеться платити? Вимоги щодо оподаткування будуть поширюватися на товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або у одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.
У зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму вже із 1 липня зростають розміри соціальних виплат. Про те, як змінюються соцвиплати, розповів директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець. Інформує прес-служба Житомирської ОДА.
За його словами, прожитковий мінімум в Україні зріс із 1853 до 1936 грн. Від цього і залежить рівень соцвиплат, які отримуватимуть різні категорії населення області.
Електронне пенсійне посвідчення поєднує функції пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки. Функціонує така картка у терміналах будь-якого банку як в Україні так і за кордоном.
Раніше пенсійне посвідчення було документом, який підтверджує статус пенсіонера. Його пред'являли для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті, для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках. Такі посвідчення (пластикові картки, а подекуди ще й картонні) втрачають актуальність і незабаром залишаться у минулому. Адже нове електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) значно розширює можливості його користувача...
На Житомирщині діє Програма підтримки бізнесу від ОДА – підприємці, які беруть кредит до 1,5 млн грн, можуть отримати відшкодування 18%, понад 1,5 млн грн – 400 тис. грн.
У 2019 році обласною програмою передбачено 3 млн грн на підтримку малих та середніх підприємців.
Відшкодування підприємцям, які отримали кредит на розвиток власної справи понад 1,5 млн грн, здійснюватиметься таким чином: 400 тис. грн компенсації ділитиметься на кількість місяців користування кредитом (до 36 місяців) і виплачуватиметься щомісячно.
Туристичний потенціал нашого міста кожного року дедалі більше зростає. Окрім паломників, котрі традиційно щоліта приїздять до Бердичева, а також туристів єврейської національності, які відвідують могилу Леві Іцхака, представників польської громади, які приїздять на Дні польської культури в Бердичеві, також чимала кількість людей залюбки організовують туристичні поїздки до міста чотирьох культур.
Більшої привабливості та збільшеного туристичного потоку місто зазнало і після його участі у конкурсі «Сім чудес України», члени журі якого визначили наше місто таким, що має туристичний потенціал. Доволі часто доводиться бачити візитерів з країн Європи та навіть Америки, які захопливо прогулюються вулицями міста та вслуховуються в історію створення будівель, будинків, костелів тощо, дивуючись красі архітектурних пам’яток.
Повідомлення про намір здійснити зміну діючих тарифів на виробництво,
транспортування та постачання теплової енергії та надання послуг з централізованого
опалення шляхом їх коригування.
Відповідно ч.10 ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» та керуючись наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012р. №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», КП «Бердичівтеплоенерго» доводить до відома споживачів інформацію про намір здійснити зміну діючих тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення шляхом їх коригування.
Україна входить у новий рік із бюджетом, який був підписаний ще на початку грудня. Для українців це означає гарантію всіх обіцяних законами виплат.
«Ми, як завжди, вчасно підготували проект бюджету. І саме головне, що він є абсолютно реалістичний. Реалістичний бюджет, який повністю збалансований, дає абсолютну впевненість в економічному зростанні у 2019 році», –Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман.
З 1 грудня українців очікує чергова індексація соціальних виплат. Майбутнє підвищення дозволить збільшити доходи найменш забезпечених як мінімум на рівень інфляції. В результаті через місяць виростуть мінімальний розмір аліментів, мінімальна і максимальна пенсії, допомога по безробіттю тощо.
Як і хто "розбагатіє" в Україні після прийдешньої індексації:
Бердичівляни, котрі цього місяця пішли до банків, аби розрахуватися за електроенергію, або ж, як зазвичай, взялись оплачувати цю комунальну послугу через інтернет, зіткнулися з незрозумілою ситуацією.
Зайти на свій особовий рахунок, який є обов’язковим при сплаті, споживачі попросту не змогли. Тому то і почали, очевидно, містяни телефонувати до Бердичівського РЕМу, щоб дізнатися в чому в проблема і що сталося з їхніми рахунками.